Zbiórka makulatury, która odbyła się przy Parafii św. Jerzego w Cieszynie okazała się wielkim sukcesem. W ciągu niespełna dziesięciu dni, kontener, do którego zbierano makulaturę dla dzieci w ramach misji w Boliwii wypełnił się po same brzegi! Udało się zebrać około dwóch ton surowca!

Aktualnie, kontener na makulaturę będzie stał przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. W dniach od 8 do 18 czerwca będzie można dostarczać do niego makulaturę. Więcej o akcji "Makulatura na misję" można przeczytać na stronie "Zbiórka makulatury dla Boliwii i Peru".

- Moc wdzięczności WSZYSTKIM, którzy pozbyli się makulatury specjalnie dla nas - dla podopiecznych MISJI w mojej kochanej Boliwii - pisze Cieszynianka misjonarka Agata Kamińska,  jak zaznacza -Zbiórka makulatury była możliwa dzięki otwartemu i zawsze chętnemu do współpracy ks. proboszczowi Stefanowi Sputkowi. To właśnie przy Parafii św. Jerzego, w dniach od 19 do 28 maja stał specjalny kontener, który w bardzo krótkim czasie zapełnił się makulaturą.

Zachęcamy ludzi dobrego serca  do składowania tam niepotrzebnej makulatury. Pomoże ona m.in. dzieciom, z którymi pracowały w Boliwii nasze dzielne Cieszynianki: Agata Kamińska, Magdalena Sitarz i Sara Brejza, misjonarki świeckie.

Misję w Boliwii można wesprzeć także wszelkimi ofiarami, np. duchowymi i materialnymi. Więcej na ten temat można poczytać na stronie MOŻESZ POMÓC

Przypomnijmy - Akcja "Makulatura na Misję" to pomoc dla wielodzietnych rodzin zamieszkujących miasteczka w Boliwii, których status społeczny jest bardzo niski. Dzieci chodzą do szkoły, ale ich obowiązkiem jest także pomoc rodzicom w ich pracy, czy to na polu uprawnym, czy przy przygotowywaniu, magazynowaniu lub sprzedawaniu towarów. Często jest to bardzo ciężka praca dla dorosłych. Niemal w każdej rodzinie jedno z rodziców przez dłuższy czas (kilka miesięcy) znajduje się poza domem, pracując na utrzymanie rodziny. Wiąże się to często z porzuceniem rodzin, dzieci przez rodziców, nikt się nimi nie opiekuje, nie zapewnia podstawowych potrzeb czy to materialnych czy psychicznych.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie "Misja Boliwia", na której można przeczytać jak wyglądała misja w Boliwii, oraz m.in. poznać podopiecznych cieszyńskich misjonarek.

Gorąco zachęcamy do pomocy i udziału w akcji!


(Misjonarki: Magdalena Sitarz i Sara Brejza na Misji w Boliwii. Fot. A.Kamińska)

Tekst: P.Staroń
Foto: A.Kamińska
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter