(Na zdjęciu ksiądz Krzysztof Walczak przewodniczy Mszy św. w Kościele św. Marii Magdaleny, podczas spotkania Odnowy w Duchu Świętym Wspólnoty "Radość")

W parafiach diecezji bielsko-żywieckiej lada dzień pojawią się zmiany personalne. Warto przeczytać, w których kościołach będą zmiany oraz kto będzie nowym wikariuszem w danej parafii.

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel dokonał zmian personalnych w diecezji. Swoje nominacje w dniu 18 maja odebrali proboszczowie, wikariusze oraz neoprezbiterzy, w sumie zmiany dotyczą 57 księży diecezjalnych. Uroczystość wręczenia nowych dekretów odbyła się w kaplicy kurii diecezjalnej.

Jednym z wikariuszy, który otrzymał dekret o przeniesieniu do innej parafii jest ksiądz wikariusz Krzysztof Walczak, który od lat związany jest z Parafią św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Na polecenie Księdza Biskupa Romana Pindla zostanie oddelegowany do parafii Chrystusa Króla w Chybiu. W miejsce księdza Krzysztofa Walczaka, ksiądz biskup Roman Pindel skierował neoprezbitera, czyli kapłana wyświęconego w tym roku - księdza Jakuba Kulińskiego.

Ksiądz wikariusz Krzysztof Walczak urodził się 26 maja 1984 roku w Wadowicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku z rąk biskupa Tadeusza Rakoczego. W Parafii św. Marii Magdaleny pełnił posługę od 2015 roku. Dotychczas pełni także funkcję moderatora grupy Odnowy w Duchu Świętym Wspólnoty "Radość" działającej przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Pełną listę zmian personalnych w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej można przeczytać TUTAJ

Wszystkim księżom życzymy wszelkich łask Bożych! Niech Dobry Bóg niech obdarza zdrowiem i siłami potrzebnymi do posługi w parafiach!

Tekst i foto: P. Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter