W pierwszą sobotę 7 lipca na szczycie góry Łosek w Beskidzie Makowskim o godz. 12 -tej Eucharystią rozpocznie się VI edycja spotkań ewangelizacyjnych jakie od kilka lat organizują franciszkanie z Rychwałdu wraz ze wspólnotami Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 
Podczas wakacyjnych sobót, od lipca do sierpnia, planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Małego i Makowskiego. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Szczęśliwy lud, którego Panem jest Bóg”. W tym roku podczas spotkań na poszczególnych szczytach, do których

w każdą wakacyjną sobotę docierać będą pielgrzymi, duchowni przybliżą sylwetki „Ludzi gór” – od Mojżesza przez Jozuego, Dawida, Eliasza, Matatiasza, Ezechiela, do Jezusa Chrystusa i Apostołów. Spotkania te są odpowiedzią na wezwanie kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji.

 Miejsca, na których odbywać się będzie ewangelizacja, to kolejno: 7 lipca – Łosek (868 m n.p.m.); 14 lipca – Pilsko (1557 m n.p.m.); 21 lipca – Leskowiec (622 m n.p.m.); 28 lipca – Stożek Wielki (922 m n.p.m.); 4 sierpnia – Hala Krupowa (1152 m n.p.m.); 11 sierpnia – Błatnia (917 m n.p.m.); 18 sierpnia – Rycerzowa (1226 m n.p.m.) oraz 25 sierpnia – Wielka Racza (1236 m n.p.m.)

Dotarcie na każdy szczyt można dokonywać w grupach a także indywidualnie, tak aby na wierzchołku góry być przed 12 – tą.

Więcej szczegółów na stronie:  www.rychwald.franciszkanie.pl  lub
https://www.facebook.com/search/top/?q=ewangelizacja%20w%20beskidach
 


Aby wejść na górę Łosek organizatorzy proponują spotykanie  7 lipca br. o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ulicy Komonieckiego 17. Stąd  własnymi samochodami można dojechać do miejscowości Przyborów. Parkować na parkingu przy kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Przyborowie. Stąd żółtym szlakiem, można dojść, do miejsca spotkania- Studenckiego Schroniska Turystycznego „Lasek”. Czas wędrówki 1 godzina 55 minut. (5km). Oczywiście każdy może wybrać się indywidualnie, ale trzeba zdążyć na Mszę Świętą o godz. 12-tej. Organizatorzy zapraszają.

Do zobaczenia na Łosku :) 

 

 

/Tekst Urszula i Andrzej Omylińscy,  plakat – franciszkanie Rychwałd/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter