W piątek (13.07) w Kościele św. Marii Magdaleny od różańca fatimskiego rozpocznie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

Tego wieczoru Mszy świętej i procesji będzie przewodniczył ks. prof. Józef Budniak z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, specjalista w zakresie teologii ekumenicznej. Przed nabożeństwem, w zakrystii można składać prośby i podziękowania do Matki Bożej, które będą odczytane podczas różańca fatimskiego.

W dniach od 3 do 15 lipca 2017 roku wspólnota parafialna św. Marii Magdaleny odbywa pielgrzymkę szlakiem sanktuariów i ciekawych miejsc Europy. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki jest Fatima. Podróż do tego miejsca nie jest przypadkowa. Parafianie chcieli to uczynić przed zbliżającą się rocznicą 100-rocznicy objawień fatimskich. Narodziła się również idea, aby w 100-rocznicę objawień fatimskich wprowadzić do parafii Nabożeństwa Fatimskie. Ksiądz Bartosz Łacek zaproponował, że skoro wspólnota pojedzie na pielgrzymkę do Fatimy to dobrze będzie przywieźć z tego miejsca figurkę Matki Bożej. Proboszcz parafii ks. Jacek Gracz bardzo się ucieszył z tego pomysłu i wspólnie z ks. Bartoszem ustalili, że jeśli uda się taką figurę przywieźć, to zostanie ona wprowadzona do Kościoła i poświęcona 13 października 2017 roku - dokładnie w 100-letnią rocznicę objawień. Podczas czwartego dnia pielgrzymki ks. Bartosz poinformował pielgrzymów o tej idei i od razu spotkała się ona z dużym entuzjazmem. Z pomocą Bożą i przede wszystkim dzięki życzliwości parafian, udało się zakupić wymarzoną figurkę dla parafii, którą w październiku 2017 została poświęcona podczas uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez Biskupa Ordynariusza Romana Pindla.

- 13 października dziękujemy Bogu za to, że jest tak bardzo łaskawy dla nas. Przez Ducha Świętego ożywia wołanie o pokój i wzywa do nawrócenia, ale także od stu lat trwa w Kościele żywy głos, tego objawienia. Słowo Pana nie jest skierowane tylko do pastuszków, ale do całego Kościoła o modlitwę i wołanie o pokutę. Wzywa nas do nawrócenia... - mówił wtedy do wiernych Biskup Ordynariusz Roman Pindel.

Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem. Wielka Nowenna Fatimska nie jest formą nabożeństwa, w ramach którego należy odmówić jedynie konkretne modlitwy. Wielka Nowenna to przede wszystkim pragnienie zjednoczenia wszystkich sił i wszystkich serc kochających Maryję, by pomóc współczesnemu światu poznać orędzie fatimskie i odpowiedzieć na prośby Matki Bożej.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w tym szczególnym nabożeństwie.

Tekst i foto: P. Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter