W niedzielę, 22 lipca w Kościele św. Marii Magdaleny odbyła się uroczysta Suma odpustowa. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00. Mszy św. przewodniczył ks. dr Robert Samsel, Dyrektor Wydziału Gospodarczego naszej diecezji, w koncelebrze z księdzem Jackiem Graczem, proboszczem parafii.

- Bardzo się cieszę, że przeżywamy święto naszej patronki w postaci niezwykle fascynującej. To była ta osoba, której Bóg pokazał jak bardzo kocha człowieka, nikogo nigdy nie przekreśla. Pokazał swoją miłość, a ona tą miłość odzwierciedliła będąc apostołką Jezusa - mówił ksiądz Jacek Gracz rozpoczynając uroczystość, a wcześniej witając serdecznie zgromadzonych wiernych. To właśnie Marii Magdalenie ukazał się jako pierwszy Jezus Zmartwychwstały i Ona też jako pierwsza z radością pobiegła do uczniów mówiąc, że Pan Jezus Zmartwychwstał. Jak zaznaczył ksiądz Jacek Gracz - Dla nas jest inspiracją, abyśmy się nie poddawali na drodze naszego życia, zawsze wierzyli w Boże miłosierdzie, a także abyśmy byli apostołami Jezusa w tych środowiskach, w jakich żyjemy.

W Mszy św. udział wzięli dorośli, wierni, poczty sztandarowe, a także wspólnoty zakonne. W Słowie Bożym skierowanym do wiernych, ksiądz Robert Samsel odniósł się do życia Marii Magdaleny, a dokładnie do trzech fundamentalnych spraw, wartości, oraz cnót, jakie patronka nam przekazuje.

- To wy jesteście przecież ekspertami od świętej Marii Magdaleny... To wy wpatrujecie się w swoją patronkę, szukacie pomocy, wstawiennictwa. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego chciałbym się odnieść do życia Marii Magdaleny - a dokładnie do trzech fundamentalnych spraw - do Jej nawrócenia, obecności, a także świadectwa - mówił ks. Robert Samsel.Z tradycji wiemy, że Pan Jezus uwolnił Marię Magdalenę od siedmiu złych duchów. Wiemy, że Maria była obecna przy Chrystusie, apostołach, posługiwała im, ze swojego majątku wspierała dzieło, które czynił Jezus, widziała jak Jezus umiera, widziała jak składają Jego ciało do grobu. Maria Magdalena pokazała także swoje świadectwo. Spotkała Chrystusa w ogrodzie i kiedy zwrócił się do Niej po imieniu, poznała, że to nie ogrodnik, a Jezus, który zmartwychwstał. Później opowiedziała o tym apostołom. Jak zaznaczył ksiądz Robert Samsel - chciałbym, abyśmy w swoim życiu umieli doświadczać Chrystusa  biorąc sobie do serca te trzy ważne punkty ukazujące życie Marii Magdaleny. - Tak abyśmy potrafili je odnieść do naszego życia i zrobić coś, żeby było lepiej - żeby tą naszą poprzeczkę świętości ciągle podnosić... - podkreślał.

Dzień 22 lipca to okazja, by przypomnieć wszystkim wiernym życie Magdaleny, które jest niejako streszczeniem biografii każdego chrześcijanina zaczynając od pokorności, idąc przez zaczynanie od nowa, a kończąc na miłości do Chrystusa. 

Tekst: P.Staroń
Foto: http://parafiamagdaleny.pl/parafia/transmisja-wideo


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter