Ks. dr Przemysław Sawa na co dzień związany jest ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielsku-Białej. Wspólnota spotyka się w każdą środę o godzinie 20:00, w Parafii św. Pawła na osiedlu Polskich Skrzydeł. W Kościele odbywają się także Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, w każdą drugą niedzielę miesiąca, o godzinie 14:00. Poza działalnością we Wspólnocie, kapłan pełni w naszej diecezji posługę Misjonarza Miłosierdzia, jako jeden z wybrańców Papieża Franciszka, który mianował go na to stanowisko.

Nominacja była dla Księdza Przemysława Sawy ogromnym zaskoczeniem, zaś sam kapłan przyznaje, że było to zapewne zrządzenie Opatrzności poprzez decyzję ludzi. W imieniu papieża Franciszka ma być świadkiem miłosierdzia, głosicielem prawdy o przebaczającej miłości Ojca i radości spotkania z Jezusem jako Zbawicielem. Ksiądz Przemysław Sawa m.in. głosi sakrament pokuty i uwalnia z tzw. cenzur, które w normalnym trybie jest zadaniem Penitencjarni Apostolskiej. Misjonarz Miłosierdzia pomaga także innym księżom w animowaniu Jubileuszu Miłosierdzia, w ewangelizacji oraz w pomocy osobom o trudniejszej sytuacji, a także tym, którym trudno z różnych powodów przyjść do spowiedzi.

Jak przyznał w rozmowie z "Gwiazdką Cieszyńską", niejednokrotnie zdarzało się, że niektórzy mieli więcej odwagi, by po latach przyjść do spowiedzi lub porozmawiać o swoim życiu właśnie z Misjonarzem Miłosierdzia. Jest sporo osób, które skorzystały z pomocy kapłana. Wielu ludzi zgłasza się na rozmowy, przychodzą do spowiedzi. Są to ludzie, którzy mają rożne dylematy życiowe. Wtedy rozpoczyna się rozmowa, modlitwa, kapłan udziela także błogosławieństwa. Jednak nie każdy może jeszcze wiedzieć, że sam Misjonarz Miłosierdzia potrzebuje także wsparcia od innych, aby powiedzieć o Nim tym, którzy dawno nie przystępowali do sakramentu pokuty oraz tym, którzy przeżywają różne trudności czy mają nieuporządkowane życie. Ksiądz Przemysław Sawa apeluje o to, aby takie osoby zechciały przyjąć Jego zaproszenie i razem z Nim być Misjonarzami Miłosierdzia.

Z Księdzem Przemysławem Sawą można skontaktować się pod numerem telefonu: 734 176 069, lub za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


P
atryk Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter