(Na zdjęciu wolontariuszka Agata Kamińska w towarzystwie swoich podopiecznych na misji w Boliwii)

W dniach od 22-30 września na Placu Kościelnym Parafii św. Jerzego w Cieszynie będzie podstawiony kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci w San Ramon i Conception w Boliwii, gdzie pracowały trzy wolontariuszki z Cieszyna Agata, Magda i Sara.

Akcja "Makulatura na Misję" to pomoc dla wielodzietnych rodzin zamieszkujących miasteczka w Boliwii, których status społeczny jest bardzo niski. Dzieci chodzą do szkoły, ale ich obowiązkiem jest także pomoc rodzicom w ich pracy, czy to na polu uprawnym, czy przy przygotowywaniu, magazynowaniu lub sprzedawaniu towarów. Często jest to bardzo ciężka praca dla dorosłych. Niemal w każdej rodzinie jedno z rodziców przez dłuższy czas (kilka miesięcy) znajduje się poza domem, pracując na utrzymanie rodziny. Wiąże się to często z porzuceniem rodzin, dzieci przez rodziców, nikt się nimi nie opiekuje, nie zapewnia podstawowych potrzeb czy to materialnych czy psychicznych.

Jak przyznaje Agata Kamińska - Zbiórka makulatury była możliwa dzięki otwartemu i zawsze chętnemu do współpracy ks. proboszczowi Stefanowi Sputkowi. To właśnie przy Parafii św. Jerzego, niejednokrotnie stał specjalny kontener, który w krótkim czasie zapełniał się makulaturą po same brzegi.

Zachęcamy ludzi dobrego serca  do składowania tam niepotrzebnej makulatury. Pomoże ona m.in. dzieciom, z którymi pracowały w Boliwii nasze dzielne Cieszynianki: Agata Kamińska, Magdalena Sitarz i Sara Brejza, misjonarki świeckie.

Tekst: P.Staroń
Fot: A.Kamińska
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter