23 października 2016 roku z inicjatywy ks. Jacka Gracza, proboszcza Parafii św. Marii Magdaleny rozpoczęły się spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Spotkania przyjęły się bardzo dobrze. Wcześniej wiele osób żyjących w związkach niesakramentalnych pytało o możliwość założenia w parafii takiego duszpasterstwa, stąd narodziła się inicjatywa, która od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Często dzieje się tak, że wielu katolików pomimo swojej świadomej decyzji w wymiarze religijnym, pozostaje w związkach niesakramentalnych. Związek niesakramentalny występuje pod różnymi postaciami. Najczęściej dotyczy tych mężczyzn i kobiet, którzy żyją ze sobą jak w małżeństwie, jednak nie są związani węzłem sakramentalnym. Katolik zawiera małżeństwo w obliczu Boga i Kościoła. Dość często zdarza się słyszeć opinię, że osoby, które decydują się na życie w związkach niesakramentalnych, tkwią w stanie grzechu ciężkiego. Nie można takich osób potępiać ani pochopnie osądzać.

-Jednym z głównych celów tych spotkań,  jest jeszcze większe zbliżenie do Boga ludzi żyjących w takich związkach, jak również włączenie się Niesakramentalnych w życie Kościoła  - mówi ksiądz Jacek Gracz.

28 października odbędzie się kolejne spotkanie Niesakramentalnych, które rozpocznie się o godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu w Kościele św. Marii Magdaleny.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter