Coraz bliżej do mszy roratnich, które odbywać się będą w grudniu. Jak co roku - roratom towarzyszą gry i zabawy obejmujące wiedzę m.in. z historii Kościoła. W tym roku dzieci nie muszą się obawiać, że będzie inaczej...

W ubiegłym roku roraty były poświęcone św. Józefowi. W tym roku motywem przewodnim rorat będzie „Z Duchem Twoim”, co oznacza, że przybliżona zostanie Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej. Tematyka tegorocznych rorat dotyczyć będzie m.in. postaci biblijnych i ważnych wydarzeń, o których pisze Ewangelia. W tym roku nie zabraknie również pytań, zagadek roratnich wraz z odpowiedziami i szukania na nie odpowiedzi.

- Najbliższa niedziela, 3 grudnia rozpoczyna okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy do owocnego przeżycia tego okresu w naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Hasłem tegorocznych rorat będzie "Z Duchem Świętym". Podczas każdego spotkania na roratach dzieci będą losować nagrody. Każdy ma szansę! - informuje Parafia św. Marii Magdaleny w Cieszynie. W cieszyńskim sanktuarium, jak co roku odbywać będą się msze roratnie, na które już dziś parafia zaprasza całe rodziny.

Nazwa "roraty" pochodzi z księgi Izajasza, tak też brzmią pierwsze słowa pieśni, która rozpoczyna każdą mszę adwentową - "Rorate caeli desuper" - "Spuśćcie rosę, niebiosa".

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter