Tradycyjnie już, jak co roku, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej włącza się w coroczną zbiórkę pod nazwą "Tak, Pomagam!". W dniach 7 i 8 grudnia na terenie miasta Cieszyna odbędzie się kolejna przedświąteczna zbiórka żywności. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału!

Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

- Wolontariusze posiadają specjalne personalizowane identyfikatory, ubrani są w koszulki Caritas. Każda grupa ma swojego Opiekuna. W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie. W Diecezji Bielsko-Żywieckiej w zbiórce uczestniczy ponad 500 Wolontariuszy. Zbierają dary w sklepach, przygotowują paczki świąteczne, sporządzają sprawozdania statystyczne dla Caritas Polska - informują wolontariusze z Zespołu Caritas Parafii Św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Akcja odbywa się w wybranych marketach sieci Auchan, Biedronka, Lewiatan, Polo Market, Ryś Market, Tesco i sklepach prywatnych. Do akcji przystąpiły sklepy z Wisły, Szczyrku, Cieszyna, Ustronia, Radziechów, Bielska-Białej, Strumienia, Roczyn, Czańca, Pietrzykowic, Hecznarowic, Lipowej, Żywca, Czechowic-Dziedzic, Łodygowic, Andrychowa, Wilamowic, Pisarzowic i Kęt. 7 i 8 grudnia wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści: TAK, Pomagam! pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter