Koncert żeńskiego zespołu kameralnego "VOCALIS", działającego przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie zapoczątkował - w kaplicy Sióstr Boromeuszek w Cieszynie kolejną Kampanię Ogólnopolską Pól Nadziei.

Artystki pod dyr. Agnieszki Sochanek zaprezentowały się w repertuarze tradycyjnych pieśni religijnych. "Chcieliśmy od strony artystycznej zainaugurować Kampanię Pola Nadziei, która już w Cieszynie trwa, ponieważ Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty już dokonało sadzenia żonkilowych cebulek…" - wyjaśniła na wstępie Dorota Kania, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie, a zarazem współorganizatorka koncertu.

Piątkowy koncert był swoistym podziękowaniem dedykowanym wielu wolontariuszom, jak i darczyńcom, którzy wspierają działalność Hospicjum.

Stowarzyszenie od lat organizuje koncerty, które są niejednokrotnie także okazją do wsparcia tej szlachetnej działalności. W kalendarzu wydarzeń organizowanych przez wolontariuszy Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty szykują się koncerty, które będą okazją do wyrażenia poparcia dla tej trudnej misji i wsparcia finansowego ich działalności. "W trakcie wiosennych akcji Pól Nadziei będziemy organizować wydarzenia podczas, których zbierać będziemy datki na rzecz Hospicjum. Jednym z takich wydarzeń będzie Koncert Walentynkowy organizowany corocznie przy dużym zaangażowaniu cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych "- wyjaśnia Dorota Kania

Zespół wykonuje kompozycje klasycznej literatury chóralnej, autorskie opracowania tradycyjnych pieśni religijnych, utwory gatunku gospel, negro spirituals oraz kolędy. Artystki z zespołu "VOCALIS" nie żegnają się z cieszyńską publicznością i zamierzają jeszcze raz zachwycić swoim śpiewem.

"Myślę, że to nie ostatnie spotkanie z zespołem. Dzisiaj inaugurujemy kampanię od strony artystycznej, a za pół roku, kiedy żonkile zakwitną będziemy zaprosimy tutaj państwa, by posłuchać jeszcze raz pieśni w wykonaniu zespołu "VOCALIS"- zapewniała D. Kania.

foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter