O zaufaniu do Matki Bożej mówi w kontekście czytania niedzielnej Ewangelii o pierwszym cudzie Jezusa w Kanie Galilejskiej ks. Marek Studenski w medytacji na II Niedzielę Zwykłą, 16 stycznia 2022 r. Autor filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy” przypomina jednocześnie historię figurki Matki Bożej zza drutów.

Jak zauważa wikariusz generalny diecezji, Maryja nawet nie czeka na ludzkie prośby, lecz „zaproszona do naszego życia sama będzie zauważać, czego nam brakuje”. „Warto Ją wziąć do swego życia” – zachęca kapłan i tłumaczy, jak duże były stągwie kamienne, które słudzy podczas wesela w Kanie napełnili wodą aż po brzegi.

Posłuchaj:

„Egzegeci, bibliści obliczyli, ile te stągwie mogły pomieścić wina. Mówią, że nawet 700 litrów” – dodaje i wskazuje na ogromną pracę gospodarzy i sług. „Opłacało się. Każda kropelka z tej wody, którą przynieśli, stała się wybornym winem. Warto na całego zaufać Panu Bogu, bo każdy gram tego zaufania przynosi nieskończone owoce w naszym życiu” – podkreśla ks. Marek.

Na koniec zachęca do obejrzenia najnowszego odcinka podcastu ks. Piotra i ks. Mateusza. Księża rozmawiają o tym, jakich potrzeba dziś kapłanów i o pewnym miejscu w Polsce, gdzie nie brakuje księży. „Co to jest powołanie do kapłaństwa i na czym się opiera? Dlaczego sakrament święceń a nie kapłaństwa? Po co są trzy stopnie święceń i jakie mają znaczenie?” – pytają autorzy programu, którzy od wielu tygodni zapraszają do wspólnego odkrywania Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Posłuchaj:

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter