„Im bardziej zaufasz, tym więcej otrzymasz” – tymi słowami streszcza przesłanie „Dzienniczka” św. s. Faustyny ks. Marek Studenski w medytacji na Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 24 kwietnia 2022 r. Autor filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy” przypomina, że kiedy zdarza nam się grzech, wtedy najbardziej potrzebujemy Pana Boga i odczuwamy Jego bliskość.

Posłuchaj: 

Jak zauważa wikariusz generalny, w sytuacji upadku człowiek jest w stanie doświadczyć, kim jest Pan Bóg. „Przecież wtedy, kiedy jest nam źle, kiedy coś trudnego przeżywamy, kiedy grzeszymy, najbardziej potrzebujemy Pana Boga” – stwierdza i wskazując na biblijnego Hioba powtarza, że kiedy zdarza się cierpienie, „kiedy coś się nie udało, kiedy czegoś się boimy, otwieramy się na Pana Boga i wyraźnie odczuwamy Jego obecność”.
Ks. Studenski zapewnia, że żyjemy w epoce miłosierdzia. Jak zaznacza, kluczem do wszystkiego jest zaufanie Bogu. „Im bardziej zaufasz, tym więcej otrzymasz” – dodaje i wskazuje, że zdanie to dobrze streszcza przesłanie „Dzienniczka”.

Powołując się na konkretne słowa Jezusa z „Dzienniczka” duchowny, dodaje: „Zaufajmy Jezusowi, zwłaszcza teraz, w tym trudnym czasie, którego może do końca nie rozumiemy, kiedy zło jest tak straszne i tak blisko – Jezus jest z nami, aby pocieszyć nasze zbolałe serca i pokrzepiać naszą duszę, żebyśmy nie ustali w drodze. Zaufajmy Mu tak na całego”.

Na koniec zachęca do obejrzenia najnowszego odcinka na kanale „Dopowiedzenia. Katechizm Kościoła Katolickiego”. Tym razem jego autorzy, księża Piotr i Mateusz rozmawiają o drugim przykazaniu Bożym.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter