Tegoroczny Orszak wyruszy, 6 stycznia, 2017 roku na Rynek, z Kościoła św. Marii Magdaleny po Mszy św. o godzinie 12:00. Kolorem parafialnego Orszaku będzie kolor zielony, dlatego już dziś parafia prosi wszystkie dzieci, o przygotowanie strojów w zielonych barwach na tę uroczystość. Każdy strój zostanie nagrodzony, natomiast najpiękniejsze stroje otrzymają wyróżnienia.

Na Rynku, o godzinie 13:00 spotkają się Orszaki z wszystkich cieszyńskich parafii. W trakcie Orszaku na uczestników będzie czekał gorący posiłek, kiermasze z wyrobami cukierniczymi i rękodzielniczymi. Zostaną również nagrodzone najciekawsze stroje, np. dzieci przebrane za aniołki, pasterzy. W programie przewidziano m.in. konkursy dla dzieci, wspólne kolędowanie, Jasełka pt. "Chatka Dziadka". Będzie można także skosztować wojskowej grochówki, a także specjałów z kuchni Parafialnej Ochmistrzyni.

Orszak Trzech Króli jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, parafian, dzieci, młodzieży i osób starszych - wydarzenia, które miały miejsce tysiące lat temu, zostają przeniesione do współczesności. Dzięki budzącemu emocje widowisku, historia opowiadana jest na nowo. Orszak poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę.

Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Cieszynie jest Parafia pw. Świętej Marii Magdaleny, Urząd Miasta Cieszyna i Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”.

"Wydarzenie pełne będzie barw i kolorów. O niezapomniane wrażenia i iście baśniowy klimat zadba grupa młodzieży oazowej z Parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie, która po raz kolejny zaprezentuje przed publicznością Jasełka.

- Jasełka, które nosić będą tytuł 'Chatka dziadka' to autorski pomysł na ukazanie historii narodzin Chrystusa przez opowieści dziadka, snute w stronę wnuczki. W międzyczasie ukazane będą biblijne sceny, o których mówi dziadek. To także historia z humorem i elementami współczesnymi. Anioł produkuje śnieg, a jeden z trzech króli wędruje na deskorolce... - wyjaśnia Joanna Kulesza, która czuwa nad przebiegiem i organizacją wydarzenia.

Jasełka, które zaprezentowane zostaną na cieszyńskim rynku to obraz oparty na scenach biblijnych, którym przyświeca nowe spojrzeniem. Aktualnie przegotowania do występu idą pełną parą. Grupa spotyka się codziennie. My zaś z utęsknieniem wyczekujemy Orszaku i występu aktorów amatorów, którzy już nieraz zaprezentowali swoje zdolności, zaangażowanie i radość dzielenia się swoim talentem.
.." Czytaj całość. 

Patryk Staroń/Barbara Stelmach-Kubaszczyk
fot. parafiamagdaleny.pl
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter