Harcerze z Hufca Ziemi Cieszyńskiej, którzy dotychczas organizowali Finały WOŚP poinformowali w specjalnym oświadczeniu, iż pomimo podjęcia decyzji o nieorganizowaniu kolejnego Finału, będą wspierać inicjatywę. Przyznali też, że przygoda z WOŚP się nie zakończy. I tak też się stało.

Już wiadomo, że 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w Cieszynie na pewno. Inicjatywę podjęła mieszkanka Cieszyna, Pani Joanna Wesoły, która na co dzień jest pracownikiem Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Cieszyński Sztab WOŚP będzie miał swoją siedzibę w COK Dom Narodowy. Imprezy podczas Finału odbędą się właśnie w Domu Narodowym, a także na płycie Rynku.

Znamy też zespoły, który zagrają podczas 25. Finału WOŚP. Wśród artystów pojawią się m.in. Holyguns, Lazy Leg, J.D Overdrive, SROGO. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji, m.in. konkurs fotograficzny „Serce sercu”, Strefa dziecka, koncerty rockowe, warsztaty gry na trombicie, kiermasz biżuterii szklanej i ceramiki, selfie-budka, sztafeta biegowa dla WOŚP, morsowanie na Rynku. Odbędzie się także licytacja dzieł sztuki przekazanych przez Pedagogów Instytutu Sztuki Wydział Artystycznego w Cieszynie UŚ w Katowicach, pokaz mody, teatr ognia i wiele innych atrakcji. Prowadzone będą także warsztaty baletowe i ceramiczne, a także odbędą się turnieje siatkówki i tenisa stołowego.

- Przygotowanie zmierzają ku końcowi, jednak nadal poszukujemy sponsorów, którzy mogą wesprzeć organizację tego przedsięwzięcia. Postanowiłam podjąć się organizacji Finału, ponieważ w zeszłym roku w Cieszynie nie było sztabu i stwierdziliśmy z mężem, że spróbujemy... a może się uda. Nawiązaliśmy współpracę z Domem Narodowym, który zapewni nam pomieszczenia dla Sztabu oraz wyżej wymienionych imprez - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" pani Joanna Wesoły.

Szykuje się naprawdę wielki Finał. Początkowo miały być tylko koncerty, ale później zaczęły napływać propozycje z zewnątrz i okazało się, że jubileuszowy Finał może być w Cieszynie bardzo głośny. Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniach m.in. do nadsyłania prac na konkurs foto, a wiadomo już, że termin został przedłużony do stycznia 2017 roku. Sztab WOŚP poszukuje także Seniorów chętnych do czytania bajek dzieciom w Domu Narodowym w dniu Finału.

Warto podkreślić, że w Cieszynie Finał będzie obchodził swój jubileusz. Będzie to 15 Finał WOŚP, który wyjątkowo postanowiono zorganizować w trzecią niedzielę stycznia. Zbiórka z nadchodzącego Finału pomoże uratować życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, oraz zapewnić godną opieki medyczną seniorom.

Przygotowania Cieszyńskiego Sztabu 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można śledzić na profilu Facebookowym KLIK

/Patryk Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter