650 kilogramów plastikowych nakrętek zebrali Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle. Dochód z akcji przekażą na Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie!

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie - podczas gali noworocznej, która odbyła się w Teatrze im. A. Mickiewicza, mundurowi z Komendy Policji w Wiśle otrzymali dyplom uznania. Fakt ten cieszy jeszcze bardziej, ponieważ otrzymali go za szczególne działanie. Policjanci z komendy w Wiśle, postanowili wziąć udział w akcji charytatywnej "Zakręć się na pomaganie!". Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, które potem są wymieniane na gotówkę, a następnie darowizna zostaje przekazana na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Akcję "Zakręć się na pomaganie!" zainicjował Urząd Miejski w Wiśle, który w czerwcu ubiegłego roku ruszył z akcją na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Na partnerów nie trzeba było długo czekać. Szybko zareagowali uczniowie ze szkół, przedszkolaki i osoby z różnych środowisk, związanych z branżą turystyczną.

Warto dodać, że w Cieszynie już od co najmniej dwóch lat, ma miejsce taka sama akcja, która działa dokładnie na takich samych zasadach.  Akcja zainicjowana przez pomysłodawcę pana Andrzeja Łukasiaka, nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Akcja oficjalnie prowadzona była w roku szkolnym 2015/2016 od września do czerwca. Zaangażowało się w nią kilkadziesiąt placówek oświatowych z Powiatu Cieszyńskiego. W szkołach i przedszkolach, dzieci i młodzież zebrały 2777 kilogramów plastikowych nakrętek, jednocześnie ustawiając nowy rekord. Z biegiem czasu inicjatywa stawała bardziej popularna, przez co specjalne worki i pudła na zakrętki zaczęły pojawiać się najpierw w szkołach w Cieszynie, a następnie w szkołach w całym powiecie. Dziś w akcję angażują się już nie tylko szkoły, ale i urzędy, komendy, czy branże turystyczne.

Dzięki zbiórkom nakrętek, które potem wymieniane są na pieniądze, Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie m.in. udało się zakupić koncentrator tlenu - bezcenne urządzenie, dzięki któremu pacjencji chorzy na nowotwory, mogą zupełnie za darmo wypożyczać go do swoich domów.

Tekst i foto: Patryk Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter