Sześciu diakonów naszej diecezji przyjmie już za dwa tygodnie święcenia kapłańskie. „Otoczmy modlitwą ich samych oraz ich kapłańską posługę, którą podejmą” – zachęca bp Roman Pindel, który 27 maja 2023 r. w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, udzieli kandydatom na kapłanów sakramentu.

Diakon MICHAŁ JURASZCZYK
Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Stanisława BM w Andrychowie.
Głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę (2 Tm 4, 2)

Diakon KRZYSZTOF KAWIK
Pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.
Pragnę (J 19, 28b)

Diakon MATEUSZ KURYŁO
Pochodzi z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii śś. Piotra i Pawła w Skoczowie.
O Tobie mówi serce moje: „Szukaj Jego oblicza!” Będę szukał oblicza Twego, Panie (Ps 27, 8 )

Diakon BARTŁOMIEJ PLUTA
Pochodzi z parafii św. Marcina Biskupa w Lesznej Górnej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii śś. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.
Popatrzcie jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy (1J 3, 1)

Diakon ADAM PŁONKA
Pochodzi z parafii św. Macieja Apostoła w Bielanach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej.
Mój miły jest mój, a ja jestem jego (Pnp 2, 16)

Diakon SZYMON TRZEPACZKA
Pochodzi z parafii św. Stanisława BM w Andrychowie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.
Pragnę (J 19, 28b)

fot. ks. Piotr Góra
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter