„Ta opowieść nie tylko odkrywa ludzką naturę, ale również ukazuje siłę wewnętrzną, która pozwala nam przetrwać nawet najtrudniejsze chwile” – przekonuje w medytacji na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023 r., ks. Marek Studenski. Duchowny opowiada m.in. historię życia księdza Manfreda Deselaersa, który odkrywa znaczenie odwagi w najbardziej nieludzkim miejscu na ziemi. „Ta opowieść przywołuje pytania o nasze własne wybory i wzywa do odwagi, by spełnić nasze pragnienia” – tłumaczy.

Duchowny przedstawia historię nauczycieli, którzy stawiają czoło trudnościom i konsekwencjom swoich decyzji. Zdaniem kapłana, jeden akt odwagi może zmienić losy wielu osób, a małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian.

Historia księdza Manfreda z Niemiec, który od ponad 30 lat mieszka w Oświęcimiu i pracuje w Centrum Dialogu i Modlitwy jako „duszpasterz u progu Auschwitz”, odkrywa znaczenie odwagi w najbardziej nieludzkim miejscu na ziemi. „Przywołuje pytania i wzywa do odwagi” – tłumaczy.
W „Dopowiedzeniach” księża Mateusz i Piotr biorą do ręki Laudato Si, encyklikę papieża Franciszka, która dotyczy ekologii. „Czy faktycznie tylko ekologii?. Może już na samym początku warto sobie uświadomić, że chodzi o coś więcej. Encyklika dotyka kwestii społecznych, antropologicznych czy nawet dogmatycznych. Kluczy do encykliki jest sporo i są bardzo różne” – zapewniają.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter