Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie organizuje kolejną edycję konkursu "ZDROWIE PO CIESZYŃSKU". Do konkursu zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Cieszyńskiego.

Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego. W ramach konkursu uczestnicy będą mieli do wyboru trzy kategorie: literacka na bajkę lub baśń, teatralna na scenkę rodzajową oraz edukacyjna na grę towarzyską. Uczestnicy mogą wziąć udział we wszystkich kategoriach lub w jednej wybranej kategorii. Fabułę wszystkich kategorii należy umiejscowić w regionie Śląska Cieszyńskiego, z jego rozpoznawalnymi elementami kultury, zabytków, historii, tradycji, krajobrazu naszego regionu, dowolnie wybranymi np.: Rotunda Św. Mikołaja, Beskidy, źródła Olzy, cieszynianka wiosenna, koronki koniakowskie, czosnek niedźwiedzi i innymi elementami charakterystycznymi.

Zgłoszenia w każdej kategorii konkursu przyjmowane są w Biurze Promocji Zdrowa Starostwa Powiatowego - adres:  43-400 Cieszyn, ul. Bobrecka 29, pokój 216 do dnia 12 kwietnia 2017r. Finał, który odbędzie się w COK "Dom Narodowy" planowany jest na 26 kwietnia.

Organizator przewidział nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów I, II i III miejsca każdej kategorii.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można pobrać  TUTAJ  w zakładce "Konkursy z nagrodami"

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter