Codziennie przez 40 dni, zaczynając od Środy Popielcowej możemy odkrywać niezwykłe zadania. Zdrapka Wielkopostna - przypomina ważne sprawy dla nas, ludzkości, ojczyzny i rodziny. Jak poinformował organizator akcji - Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce - akcja trwa od dwóch lat i z każdym kolejnym rokiem cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jak to działa?

Na specjalnie przygotowanej zdrapce znajdują się pola do zdrapania, a pod nimi proste i pożyteczne zadania, wyzwania, które każdy z nas może bez problemu wykonać. W tym roku zdrapka nawiązuje do obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Na bazie zdrapki wielkopostnej organizatorzy organizują serię videokomentarzy, które mają rozszerzyć niektóre zadania i pokazać innym, jak przeżywamy je w swoim życiu.

Jak poinformował ks. Grzegorz Pasternak, tylko w samej Parafii św. Marii Magdaleny, w ostatnią niedzielę rozprowadzono 500 takich zdrapek. Zainteresowanie było bardzo duże.

Pod zdrapką odnajdziemy zadania prosto sformułowane i możliwe do wykonania zaraz po odkryciu. W poprzednich edycjach można było znaleźć m.in. takie przykłady jak: Nie marnuj dzisiaj wody, Odmów 3 razy Ojcze nasz, Zrób komuś miłą niespodziankę.

Doskonała okazja, aby Wielki Post przeżywać i odkrywać na różne sposoby, a dodatkowo codziennie zyskać jakąś korzyść duszy i ciała. Zdrapkę możemy np. podarować rodzinie, kolegom, chorym, przyjacielowi.

P.Staroń
fot. mat.pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter