Blisko 400 zawodników wzięło udział w XX Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar MTP Delfin Cieszyn. W sobotę 1 kwietnia kryta pływalnia Uniwersytetu Śląskiego gościła zawodników nie tylko z Polski, ale również z zaprzyjaźnionych klubów Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Ta wysoko oceniana w rankingach impreza sportowa rozgrywana od lat w Cieszynie, przyciąga nad Olzę prawdziwe rzesze zawodników, jak i kibiców zawodów pływackich. Młodych zawodników dopingowali także przedstawiciele władz miasta i powiatu, którzy wraz z Burmistrzem Miasta Ryszardem Macurą, gratulowali uczestnikom.

W tym roku do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa ilość osób, jednak nie wszyscy zawodnicy mogli uczestniczyć w rywalizacji. - Zgłoszeń było ponad sześćset, jednak ograniczyliśmy ilość zawodników do blisko czterystu. Uczestnikom staraliśmy się zapewnić jak największy komfort" - podkreśla Janusz Widzik, prezes MTB Delfin Cieszyn.

Młodzi pływacy rywalizowali w stylach klasycznym, dowolnym, zmiennym oraz grzbietowym - w czterech kategoriach wiekowych. Pierwszy blok zawodów zaliczany był do punktacji generalnej ISM Sobota w Cieszynie.

Jak zawsze liczną drużynę wystawił nasz cieszyński klub MTP Delfin, zgłaszając do zawodów trzydziestu najlepszych zawodników. Warto dodać, iż ta popularyzująca pływanie impreza, odbywająca się od lat w Cieszynie została doceniona w 2015 roku przez portal megatiming w plebiscycie na najlepsze wydarzenie pływackie w kraju - zajmując zaszczytne pierwsze miejsce.

link do wyników http://delfincieszyn.pl/wp-content/uploads/2017/03/wyniki.pdffoto i tekst: Krzysztof Telma


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter