W ramach nadchodzącego Jubileuszu 5000-lecia Reformacji, pod hasłem "Zawsze razem z Chrystusem", w dniach od 15 do 18 czerwca odbędą się Ewangelickie Dni Kościoła. Uroczystości odbędą się w pięciu miejscowościach: Bielsku-Białej, Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Ustroniu, Wiśle.

Główne obchody w Cieszynie i Czeskim Cieszynie przypadną dokładnie na dzień 16 czerwca. Dodatkowo w ostatni dzień (18 czerwca) we wszystkich parafiach ewangelickich w diecezji cieszyńskiej odbędą się uroczyste nabożeństwa. W programie znajdą się m.in. koncerty, wykłady, przegląd filmów. Nie zabraknie także spotkań z ważnymi osobistościami oraz dyskusji na temat wiary i życia Ewangelików. Organizatorzy Ewangelickich Dni Kościoła już dziś zapraszają w roku jubileuszu Reformacji, do uczestnictwa i wspólnego kształtowania spotkania ewangelików.

Można to uczynić zgłaszając się do 28 maja w swoich macierzystych parafiach i wnosić opłaty za wybraną kartę uczestnika. Przyjmowane są zgłoszenia grupowe oraz indywidualne. Do 15 maja organizatorzy czekają także na zgłoszenia od pojedynczych osób, które organizują noclegi we własnym zakresie. Koszt uczestnictwa został podzielony na specjalne karty wstępu A1, A2, B1, B2, podzielone na grupy wiekowe, dodatkowo obejmujące wyżywienie.

A1 – karta uczestnictwa (3 obiady) – 70 zł
A2 – karta uczestnictwa do lat 25 (3 obiady) – 50 zł
B1 – karta uczestnictwa (bez obiadów) – 25 zł
B2 – karta uczestnictwa do lat 25 (bez obiadów) – 15 zł

W ramach  karty uczestnictwa, uczestnik otrzyma: identyfikator, który będzie uprawniał m.in. w pierwszy dzień obchodów, do przejazdów komunikacją specjalnie przygotowaną na Ewangelickie Dni Kościoła. Dzięki identyfikatorowi, każdy uczestnik będzie miał pierwszeństwo wejścia na niektóre koncerty, wykłady. Po za tym, uczestnicy EDK otrzymają ramowy program oraz wszelkie materiały informacyjne i promocyjne. Karta daje możliwość pierwszeństwa wejścia na niektóre koncerty, wykłady.

Jak informują organizatorzy EDK - każdy ma możliwość włączenia się w tworzenie programu. Propozycje mogą zgłaszać organizacje, instytucje, duszpasterstwa, parafie, diecezje. W programie udział mogą wziąć także chóry i zespoły, również dziecięce, z całej Polski. Organizatorzy poszukują także wolontariuszy, którzy chcieliby zasilić szeregi wolontariatu podczas EDK.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:  510 958 302

fot.Organizatorzy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter