Już od pięciu lat mamy okazję uczestniczyć w religijnym wydarzeniu jakim jest „Ewangelizacja w Beskidach”.

Patronat honorowy nad tym projektem objął ks. bp Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, koordynatorem duchownym jest kustosz Sanktuarium MB w Rychwałdzie o. Bogdan Kocańda, koordynatorami świeckimi są Joanna i Seweryn Mazurkowie, wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team – Rychwałd, Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Stanica Rychwałd, Talitha Kum – Rychwałd, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego – Galilea Konkatedra Żywiec, Damaszek – Żywiec-Sporysz, Służebnica Ducha – Żywiec-Zabłocie.
W każdą sobotę, przez dwa wakacyjne miesiące, w lipcu i sierpniu wspólnoty przy parafialne diecezji bielsko-żywieckiej zapraszają do wspólnego wędrowania  po beskidzkich szlakach z Dobrą Nowiną, zapalając ogień Bożej miłości w sercach bliźnich. Hasłem przewodnim V edycji projektu „Ewangelizacja w Beskidach” są słowa związane z patronem roku 2017 św. Bratem Albertem – „Być dobrym jak chleb”. Będzie okazja bliżej poznać Jego życie i dokonania. Na 8 beskidzkich szczytów wyruszą, jak zawsze, grupy przyjaciół, rodziny, wspólnoty, aby w samo południe uczestniczyć w Eucharystii. W tym roku przewidziano wyprawę na Halę Boraczą, górę Żar, Pilsko, Krawców Wierch, Wielką Raczę, Baranią Górę, Halę Rysiankę, aby na Magurce Wilkowickiej, przy wspólnej agapie, zakończyć wspólne pielgrzymowanie.

Kolejna wspólna górska wspinaczka odbędzie się jutro 8 lipca br na górę Żar, aby o godz. 12 -tej przeżyć wspólnie Eucharystię. Organizatorzy zapraszają grupy wypoczywające w okresie wakacyjnym w Beskidach, wspólnoty diecezjalne, młodzież, rodziny i wszystkich chętnych do przeżycia  wspólnej wędrówki, modlitwy, radości i pogłębionej formacji. Więcej na temat projektu na stronie: https://www.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach/ oraz http://www.rychwald.franciszkanie.pl/index.php?s=86&cid=612&t=Ewangelizacja+w+Beskidach+2017

Tekst: Urszula i Andrzej Omylińscy
Foto: Organizatorzy, Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter