W ostatni dzień kalendarzowego roku w bielskiej katedrze pw. św. Mikołaja odbyła się Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski w kończącym się roku, a przed Eucharystią odbyło się nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.

Uroczystej koncelebrze przewodniczył ks. proboszcz katedry Antoni Młoczek wraz z księżmi Zbigniewem Powadą i Stanisławem Sojką. W wygłoszonej homilii ks.proboszcz dokonał podsumowania działalności parafii w starym kończącym się roku. W parafii wykonano m.in. prace na na wierzy katedralnej, wyremontowano pomieszczenia kancelarii parafialnej, zakrystii oraz zakupiono nowe nagłośnienie. To tylko cząstka tego co wykonano, a zrobiono bardzo, bardzo wiele. Na zakończenie swojej homilii ksiądz proboszcz podziękował wszystkim księżom, siostrom zakonnym i tym wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do działalności przy parafii.

Do naszej działalności potrzebny jest Pan Bóg i Jego błogosławieństwo, bo bez tego nie zrobimy niczego powiedział na zakończenie ksiądz proboszcz.

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter