Stało się już pewną tradycją, iż każdego roku w okresie noworocznym, młodzież z parafii św. Anny w Pruchnej wystawia widowiskowe spektakle. 6 stycznia, 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, odbył się spektakl pod tytułem "Czwarty Król".

Każdy zna opowieść o trzech Mędrcach ze Wschodu, zwanych też Trzema Królami, którzy zobaczywszy gwiazdę podążyli za nią do Betlejem aby złożyć swe dary u stóp Dzieciątka Jezus. Istnieje również legenda właśnie o Czwartym Mędrcu, który również poszedł śladem gwiazdy, lecz nie udało mu się dotrzeć do Dzieciątka Jezus. Jego wyprawa to długoletnia wędrówka, pełna przygód, a także rozczarowań, wzlotów i upadków, która swój szczęśliwy finał znalazła w okresie największego zwątpienia.  Historia o "Czwartym Królu" opowiada o poszukiwaniu Boga i szczęścia w dzisiejszym świecie, o wartości każdego człowieka, a także o istocie i sensie obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. To niecodzienne widowisko odeszło nieco od dobrze znanej historii o narodzeniu Pańskim i skupiło uwagę widzów nie tyle na fakcie narodzin Jezusa, co na celu, jaki się z tym wiąże. Młodzi, pełni zapału aktorzy, podkreślili istotę chrześcijaństwa, jaką jest miłość do bliźniego. Wzruszająca wędrówka głównego bohatera zabrała widzów w świat refleksji. 

Spektakle w wykonaniu Grupy Młodzieżowej każdego roku przyciągają tłumy widzów. Ich przesłania niejednokrotnie wzruszają, uczą, ale też bawią i niosą radość. Opiekunem grupy jest ksiąz wikary Paweł Tomala, który wspiera grupę młodych aktorów w przygotowaniach, a podczas występów towarzyszy im i dzieli się z nimi, a także z publicznością, słowem Bożym. Reżyserię i scenariusz do przedstawienia "Czwarty Król" napisała parafianka Justyna Faruga.

Widowisko przygotowano z dbałością o wiele szczegółów. Na jego potrzeby stanęła specjalna scenografia, przygotowano kostiumy, a całość okraszono muzyką, światłami i efektami specjalnymi. Na sali wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli gminy Strumień. Wiceburmistrz pan Włodzimierz Cybulski, przekazał na ręce Grupy Młodzieżowej w imieniu własnym i pani Burmistrz Anny Grygierek, upominki i serdeczne gratulacje.

Tekst i foto: P. Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter