W Dzień Zaduszny – czyli w święto poświęcone zmarłym, odwiedzaliśmy cmentarze zapalając znicze na grobach naszych bliskich, ale także  na grobach naszych parafialnych przewodników duchowych śp. księży Salwatorianów, którzy już odeszli do Domu Ojca.

Ich grobowiec znajduje się na cmentarzu parafialnym parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej. W  Grobowcu Salwatorianów spoczywają, wśród innych,

śp. ks. Józef Zydek (1932 – 1998),
śp. ks. Henryk Skupień (1940 – 2004),
śp. ks. Kosma Henryk Kowalski (1930 – 2009),

Kapłani  Ci towarzyszyli nam  w naszej drodze życiowej i mieli duży wpływ na kształtowanie i ugruntowanie naszej wiary. W naszej pamięci  zachowali się jako gorliwi duszpasterze, którzy prowadzili nas do Boga: śp. ks. Józef Zydek jako budowniczy naszej parafialnej świątyni pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, śp. ks. Henryk Skupień i śp. ks. Kosma Henryk Kowalski jako niestrudzeni pielgrzymi po największych sanktuariach Europy: Fatimy, Lourdes, Montserrat, Mariazell, Medziugorie, La Salette a także do Sagrady Familii w Barcelonie, Katedry Notre Dame w Paryżu, Watykanu i innych, w których również uczestniczyliśmy. Pielgrzymki te umacniały naszą wiarę, wyzwalały radość, wdzięczność i podziw dla piękna świata i świętych, których żywoty mogliśmy poznać w miejscu ich przebywania. 

Zapaliliśmy znicze w miejscu wiecznego spoczynku naszych przewodników duchowych, wspominając z wdzięcznością wspólne przeżycia na naszej drodze do zbawienia, wprowadzające nas w zadumę, przywołujące dziękczynne refleksje zachowując Ich w naszej modlitewnej pamięci.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter