Na terenie lotniska w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, w dniu 1 grudnia br. odbył się się już po raz 6. Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 km (dwie pętle po 2,5 km) wokół bielskiego lotniska.

Na starcie tegorocznej edycji zawodów stanęło ponad 302 biegaczy i tylu też ten bieg ukończyło. Jak co roku część uczestników biegu, przebrana była  w czapeczki i różne atrybuty mikołajkowe. Biegacze w najciekawszych przebraniach otrzymali również nagrody specjalne.
Bieg odbył się w sześciu kategoriach wiekowych i w każdej kategorii zostały przyznane nagrody, a pomiar czasu prowadzony był przy użyciu chipów elektronicznych umieczonych w numerach startowych.