Tradycyjnym miejscem spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja z Podbeskidzia stała się parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. To tutaj 5 stycznia 2019 pojawili się przedstawiciele Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja  z podbeskidzkich miejscowości, aby spotkać się w kościele na Eucharystii a następnie na opłatku w Domu Parafialnym z redemptorystami toruńskiej rozgłośni Bolesławem Słotą, o. Witoldem Hetnarem. Obecni byli również parlamentarzyści i samorządowcy z Bielska-Białej.

Słowa powitania skierował do zebranych proboszcz tutejszej parafiiTadeusz Nowok ciesząc się, że może gościć przedstawicieli Biur i Kół RM z całej diecezji i razem świętować Boże Narodzenie. Zwrócił przy tej okazji uwagę, na pięknie odnowiony ołtarz  kościoła wraz z zabytkowym obrazem „Świętej rozmowy”  pomiędzy Matką Bożą z Dzieciątkiem a św. Janem Ewangelistą i św. Janem Chrzcicielem.

Spotkanie rozpoczęło się  modlitwą różańcową oraz koncelebrowaną Mszą św. pod przewodnictwem o. Bolesława  z udziałem o. Witolda oraz ks. Stanisława Czernka z parafii św. Marcina w Radziechowach w intencji dalszego rozwoju dzieła ewangelizacyjnego jakim jest Radio Maryja i Rodzina RM.

W wygłoszonej przez o. Witolda homilii, kaznodzieja podkreślił, ze Radio Maryja - katolicki głos w naszych domach - to nie tylko źródło modlitwy, ale i prawdy. Wobec wielu wątpiących, najlepszą drogą do przekonania się o tym jest osobiste jego słuchanie. Wtedy można  przekonać się, że podstawową cechą przekazu Radia Maryja jest podchodzenie do ludzi z miłością  i zachęcanie ich do pójścia w kierunku Boga.  A  działa już i rozwija się od 27 lat dzięki wsparciu Rodziny Radia Maryja.

Po liturgii, o. Bolesław podziękował ks. proboszczowi parafii św. Jana Chrzciciela,  za gościnne przyjęcie uczestników spotkania.

Na dalszą część świętowania zebranych zaprosił ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy radia diecezjalnego Anioła Beskidów,  do sąsiedniego Domu Parafialnego, gdzie już dzień wcześniej przyszykowane były gościnne stoły z poczęstunkiem. Przy śpiewie kolęd i utworów o tematyce religijnej w wykonaniu zespołu wokalnego „Anđeo” z udziałem Alicji Chmielewskiej i Michała Guzdka – działaczy pro live, dzielono się  pobłogosławionymi  opłatkami, składano sobie życzenia.  Składali je również obecni na uroczystości  parlamentarzyści Stanisław Szwed, Grzegorz Puda, Jerzy Jachnik i samorządowcy Barbara Waluś, Przemysław Drabek, Maksymilian Pryga i inni.

Była też okazja do zaopatrzenia się w książki religijno-patriotyczne,  książki dla dzieci i młodzieży z Fundacji Nasza Przyszłość. Można  było nabyć prasę m.in. Nasz Dziennik. Na spotkaniu o.o. redemptoryści podzielili się wiadomościami o planowanych  szkoleniach z zakresu mediów,  rekolekcjach, warsztatach, pielgrzymkach, konferencjach naukowych, które będą organizowane w najbliższym czasie w ośrodku toruńskim.

Był też czas na złożenie życzeń i podziękowań za dotychczasowa działalność ewangelizacyjną, które skierowała organizatorka uroczystości Zofia Skrzypek-Mrowiec-przewodnicząca Biura RM przy parafii Chrystusa Króla w Bielsku -Białej do przedstawicieli ok. 40 Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja, obecnych na spotkaniu opłatkowym m.in. z Wapiennicy, Kóz, Szczyrku, Radziechów, Starego Bielska, Bielska-Białej Leszczyn, Pszczyny, Chybia, Cieszyna, Wilkowic, Brennej, bielskich parafii Opatrzności Bożej i Katedry św. Mikołaja, Mikuszowic Śląskich, Ustronia, Grodźca, Skoczowa, Strumienia, Wisły, Mesznej, Kalnej, Godziszki, Buczkowic, Bystrej Krakowskiej, Dankowic, Wilamowic, Pisarzowic, Czechowic - Dziedzic, Zebrzydowic, Łodygowic. Pani Zofia poinformowała również zebranych o medalu, nadanym jej przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości Polski a wręczonym przez wojewodę śląskiego. To  nagroda dla wszystkich Kół Radia Maryja na Podbeskidziu – dodała.

Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja to dobra okazja do wspólnego kolędowania, osobistych rozmów, wymiany  spostrzeżeń, propozycji, a także do zrobienia pamiątkowych zdjęć z „ewangelicznymi siewcami” z Torunia, przekazującymi codziennie katolicki głos do naszych domów – Bóg im zapłać!

Tekst i fotografie Urszula i Andrzej Omylińscy
 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter