Na XVI Międzynarodowym Pikniku Lotniczym na lotnisku w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, mogliśmy podziwiać: samoloty, szybowce, śmigłowce, lotnie, spadochrony, modele latające, balony, to wszystko, co stanowi o uroku lotnictwa, było dostępne dla publiczności w czasie dwóch dni pikniku (31 sierpnia do 1 września br.).

Dla najmłodszych rozstawiono wesołe miasteczko, a dla starszych były stoiska gastronomiczne oraz występy estradowe.Podczas pikniku można było podziwiać również sprzęt lotniczy oraz skoki spadochronowe.

Wielką atrakcją był pokaz akrobacji w wykonaniu grupy FireBirds, niesamowity pokaz akrobacji szybowca Perkoz oraz występ Macieja Pospieszyńskiego samolotem Extra 330. Dużym powodzeniem cieszyły się loty widokowe śmigłowcami nad miastem. Niestety, awaria silnika wykreśliła z programu popołudniowy show gwiazdy tegorocznego pikniku, pilota Red Bull Air Race, Łukasza Czepiela.

Trochę szkoda, że zrezygnowano z pokazów z udziałem Sił Powietrznych RP... jednak wrażeń jak na jeden dzień i tak było co nie miara!

Tekst i foto: Marian Szpak
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter