Już po raz siódmy i 7 grudnia br. odbył się „Bieg Mikołajkowy”w Bielsku-Białej Aleksandrowicach organizowany przez Agencję Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak. Trasa biegu wyznaczona była jak co roku wokół lotniska, a zawodnicy mieli do pokonania 5km - dwie pętle, każda po 2,5km.

W tym roku bieg ukończyło 275 zawodników w tym 212 mężczyzn  i 63 kobiety, każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal, a na mecie czekała  gorąca herbata z drożdżówką.

Wśród mężczyzn; 1.m. wywalczył Szymon Krywult z Bielska-Białej, 2.m.Tomasz Wójcik z Rudz, a 3.m. Józef Kożmiński z Suchej Beskidzkiej.

Wśród kobiet: 1.m zajęła Agnieszka  Lubowska z Bielska Białej, 2.m. Michalina Michalik Bojszów, 3.m. Julia Chromik z Pogórza. Zwycięscy pośród kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe pucharu oraz nagrody rzeczowe.

Nagrodzono również uczestników w różnych kategoriach wiekowych oraz biegaczy najefektowniejszych strojach mikołajowych. Nagrodę dla najstarszego uczestnika biegu otrzymał 85- letni Roman Chomicki, tylko pozazdrościć zdrowia i samozaparcia panu Romanowi.

Bieg odbył się przy pięknej chodź trochę wietrznej pogodzie.

Tekst i foto: Marian Szpak