W Bielskim Centrum Edukacji, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia 2019r. spotkali się słuchacze bielskiego UTW  z przedstawicielami  ATH i duchowieństwa. Przy pięknie udekorowanych  stołach, na których zapłonęły wigilijne świece i dźwiękach kolęd, zasiedli słuchacze   i goście. W takiej wyjątkowej atmosferze,  zgromadziło się około 120 osób. Serdecznie wszystkich przywitała pani dyrektor bielskiej placówki dla seniorów - Renata Morawska.  Życzenia słuchaczom złożył również obecny na uroczystości prorektor ATH ds. studenckich i kształcenia prof. ATH dr hab. inż. Tomasz Knefel –  opiekun UTW. Skierował do zebranych słowa  pełne miłości, pokoju  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

W wigilijny nastrój wprowadził uczestników obecny na spotkaniu bp senior  Kościoła Luterańskiego – Paweł Anweiler, który po krótkiej modlitwie, podzielił się też refleksją zawartą w swoim wierszu :

Boże Narodzenie                                                                          

Dawnymi laty
W Judzkim Betlejem
Zrodził się z Boga
jedyny Święty
Pan co cię zbawia
I pierzcha trwoga.

Posłany z nieba
Pan miłościwy
Do serc kołacze;
Każdy mu dzieckiem
Gdy się raduje,
Czy kiedy płacze.

Jak aniołowie,
O dusza moja,
Śpiewaj pieśń chwały;
Przez wszystkie chwile
Swojej pielgrzymki
Chcę być Twój cały.

Potem był  czas, w którym  słuchacze UTW złożyli sobie wzajemnie  świąteczne życzenia, łamiąc się  opłatkiem z radością i uśmiechem. Przy świątecznym stole zapanował duch wspólnoty,  wypełniony śpiewem kolęd i pastorałek. Uświetnił go zespół muzyczno - wokalno - instrumentalny Szkoły Branżowej I stopnia nr 4 im. Stanisława Staszica w Bielsku-Białej prowadzony przez Jarosława Grzybowskiego i Jarosława Mitoraja. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II i III: Agnieszka, Emilia, Justyna, Kaja, Klaudia, Marta, Patrycja, Sandra i Sandra, Weronika i Wiktoria oraz Arkadiusz, Kacper, Krystian i Krzysztof. Sprawną obsługę kelnerską zapewnili uczniowie kl. IV Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej: Agnieszka, Klaudia, Wiktoria - pod opieką kierowniczki kuchni Bogusławy Kalenik.

Takie wigilijne spotkanie odbywa się  tu już tradycyjnie od kilku lat, w okresie przedświątecznym,  zawsze ciekawie udekorowanej auli i  pysznym poczęstunku. Placówka   kierowana  jest przez mgr Zdzisława Naruszewicza, pod którego okiem  uroczystość się odbyła.
Radość, optymizm i wspaniały nastrój, wywołany  wspólnym kolędowaniem,  wzajemnymi życzeniami i smacznymi daniami, na długo pozostanie w sercach wspólnoty Bielskiego UTW. Słowa podziękowań kierujemy do organizatorów spotkania.

Więcej zdjęć z wigilijnego spotkania słuchaczy bielskiego UTW można zobaczyć TUTAJ

Tekst i fotografie Urszula i Andrzej Omylińscy


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter