W godzinach wieczornych, 13 lutego br. wszystkie drogi w okolicach kościoła salwatorianów pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, prowadziły seniorów do sali balowej, w dolnej części tej świątyni. Zgromadziło się tutaj ponad 100 osób. To seniorzy należący do klubu „Jordan” . Na ich życzenie, opiekun klubu ks. Paweł Krężołek i proboszcz parafii ks. Michał Pastuszka, zorganizowali wspaniałą zabawę.

 Na Bal Karnawałowy seniorzy, w większości, przybyli w strojach wieczorowych uzupełnionych  dodatkowymi ozdobami. Nie zabrakło też specjalnych kostiumów, np.  Trzech Króli, czy uroczych kotków.  Rozgoszczono się przy nakrytych stołach. Otwarcia balu dokonał ks. proboszcz, życząc wszystkim dobrej zabawy.

W wyśmienitych humorach, z radością w oczach, uczestnicy pokazali, że potrafią cieszyć się życiem. W tanecznych krokach, z niesamowitą energią, bawiono się razem, przy muzyce przygotowanej przez DJ. W jego repertuarze nie brakowało najmodniejszych utworów, jak też tych, które pamiętano z ub. wieku. Rolę wodzireja pełnił wyśmienicie opiekun klubu.

Była również okazja do rozmów, wspomnień, nawiązywania nowych znajomości. Podano pyszny poczęstunek, którym zajęła się parafialna grupa „Młoda Dziewiątka”. Obsługiwała ludzi złotego wieku z wielką radością i serdecznością. Miła to była integracja międzypokoleniowa.

Ten znakomity relaks, z dala od trosk życia codziennego, w przyjaznej przestrzeni, w gronie ludzi kierujących się tymi samymi wartościami w życiu codziennym, wytworzył wśród uczestników świetną atmosferę. Widać było, że potrzebują takich integrujących miejsc i spotkań, szczególnie ważnych dla osób samotnych. Potwierdziła to pani Maria:  „Człowiek sam w domu siedzi, a tu tyle ludzi, radości, jest zabawa. Jestem bardzo zadowolona. Przyjdę znowu na spotkanie”.

Dziękujemy naszym duszpasterzom, że rozumieją potrzeby kulturalne seniorów, dbając również  o  ich rozrywkę.  Bóg zapłać, że motywują nas do wspólnego aktywnego spędzania wolnego czasu. Umożliwiają nam zawieranie nowych znajomości i zainteresowanie się życiem innych. Tworzą dobre warunki do utrzymywania przyjaznych więzi w naszej parafialnej wspólnocie i z naszymi duszpasterzami.

Więcej zdjęć z balu w klubie Jordan można zobaczyć TUTAJ

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter