Rozszerzająca się pandemia COVID-19 wystawia na ciężką próbę wszystkich pracowników ochrony zdrowia i pacjentów. Jest to zagrożenie z jakim dotychczas jeszcze się nie musieliśmy zmierzyć. Walka z pandemią jest szczególnie trudna ze względu na olbrzymie niedobory środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, braki środków dezynfekcyjnych, zbyt małą dostępność do testów diagnostycznych. W chwili obecnej lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz cały pozostały personel medyczny z niepokojem oczekują co przyniosą kolejne dni bojąc się o los swoich pacjentów oraz własne bezpieczeństwo.

 Wobec powagi sytuacji Nasza Izba rozpoczyna akcję „POMAGAMY”, w ramach której będziemy pomagać uzupełnić braki środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych. Akcja skierowana jest z jednej strony do szpitali, NZOZ-ów, praktyk lekarskich czy pojedynczych lekarzy, którzy mają problem ze zdobyciem tych środków a z drugiej strony do przedsiębiorców, firm oraz zwykłych ludzi, którzy mogą i chcą pomóc w ich dostarczeniu – mogą coś podarować z własnych zapasów lub zacząć produkować.

 W tym celu uruchamiamy specjalny adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na który prosimy kierować zarówno prośby o konkretny sprzęt (płyny dezynfekcyjne, maseczki, gogle, przyłbice, kombinezony itp.) jak i ewentualne usługi (jak np. noclegi czy catering dla personelu medycznego na kwarantannie). Na ten sam adres prosimy o zgłaszanie chęci przekazania sprzętu medycznego, środków dezynfekcyjnych czy udzielenia jakiejkolwiek innej pomocy będącym na pierwszej linii pracownikom ochrony zdrowia (np. w postaci miejsc noclegowych dla personelu na kwarantannie).

My mając informację o potrzebach będziemy mogli odpowiednio pokierować ewentualną pomoc. Akcję będzie koordynował członek Okręgowej Rady Lekarskiej dr Marcin Mierzwa wraz z Klubem Młodego Lekarza i pracownikami biura.

Jeśli chcesz i możesz pomóc walczyć z COVID-19 – napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Jeżeli potrzebujesz środków do walki z COVID-19 – napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Materiał sekretariatu BIL nadesłany na prośbę dr n. med. Klaudiusza Komora - Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej / Urszula i Andrzej OmylińscyPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter