W związku z panującą pandemią w naszym kraju, Caritas diecezji bielsko – żywieckiej otrzymał wsparcie od firmy Velvet CARE w postaci środków higieny osobistej.


Velvet CARE to polski producent, lider w produkcji wyrobów higienicznych na rynku krajowym i jeden z największych producentów w Europie Środkowej. Firma z ponad 120-letnią tradycją, znajdująca się w Kluczach k. Olkusza produkuje papier toaletowy, ręcznik papierowy, chusteczki higieniczne oraz nawilżany papier toaletowy.

W ramach kampanii „Wdzięczni Medykom” Caritas diecezji bielsko - żywieckiej przekazał  środki dezynfekcyjne oraz produkty ochrony osobistej: dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej,  Ambulatorium Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej, Szpitala Pediatrycznego Wsparciem objęto również: Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Siostry Boromeuszki w Cieszynie, Szpital Kolejowy Wilkowice Bystra, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Bielsku-Białej.

Bielski Caritas nie tylko zajmuje się pomocą dla szpitali, ale również nie zapomina o bezdomnych wraz z Diakonią „Bulowicka” Wspólnoty Miasta na Górze przekazał partię żywności do noclegowni przy bielskiej ul. Krakowskiej. Pośród produktów znalazły się m. in. gotowe dania, konserwy,herbata, kawa, herbatniki oraz pieczywo chrupkie. Zamówiono już kolejną partię żywności, która będzie wydawana pod koniec kwietnia.

Natomiast pracownię krawiecką „Zosia” z Bielska-Białej przekazała dla bielskiego Caritasu kolejną już partię bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku. Część maseczek przekazano do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej oraz do szpitali i placówek medycznych. Maseczki zostaną rozdane pracownikom Caritas oraz wolontariuszom, którzy dostarczają ciepłe posiłki dla seniorów. 

Jak powiedział ks. Robert Kurpios, dyrektor bielskiego Caritasu: Caritas, jako organizacja charytatywna jest zobligowana do tego, by stanąć na wysokości zadania i wesprzeć w tym trudnym czasie tych, którzy w bezpośredni sposób są zaangażowani w walkę z epidemią. Wsparcie dla szpitali i placówek medycznych jest dla nas sprawą priorytetową. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim służbom medycznym za ich pracę i poświęcenie tym wszystkim, którzy ulegli zakażeniu oraz chorym, wymagającym pomocy medycznej”.

Zachęcam wszystkich do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Konto bankowe PLN: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610

W tych ciężkich czasach pomagajmy sobie wzajemnie. Caritas dzieli tym co otrzyma od sponsorów  oraz tym co otrzyma od nas. Pamiętajmy o tym.

Opracowano na podstawie  informacji przekazanych przez panią Ewa Rupik – sekretarza Caritasu diecezji bielsko-żywieckiej.

Marian Szpak
Foto: Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

 

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter