Mija 6 lat od kanonizacji św. Jana Pawła II. Uroczystość ta odbyła się 27 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To historyczne wydarzenie przebiegało na placu św. Piotra w Rzymie. Podczas Mszy Św. kanonizacyjnej odprawianej przez dwóch papieży: Franciszka i seniora Benedykta XVI, ogłoszono Jana Pawła II świętym Kościoła Katolickiego. Nazwany został „papieżem rodziny”.Działo się to 9 lat po Jego śmierci i 3 lata po beatyfikacji.

Jan Paweł II czynił wielkie starania na rzecz pokoju na świecie. Podczas swojego prawie 27 letniego pontyfikatu wywarł znaczny wpływ na losy Kościoła Katolickiego oraz całego świata. Wprowadził kościół w III tysiąclecie. Jego życie przepełnione było modlitwą. Umarł w opinii świętości.

Tę szczególną rocznicę kanonizacji patrona na trudne czasy, które teraz przeżywamy upamiętniła Archidiecezja Krakowska, Centrum  Jana Pawła II „Nie lękajcie się” oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego św. Jana Pawła II w Krakowie przygotowując wyjątkowy laserowy pokaz on-line.  Został on wyświetlony na fasadzie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3, aby w roku 100 lecia urodzin  św. Jana Pawła II świętować również rocznicę Jego kanonizacji.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego podziwiania TUTAJ

Pamiętamy o naszym wielkim rodaku, jako uczestnicy wędrówek po Szlakach Papieskich. Ich tradycyjne, tegoroczne otwarcie miało miejsce podczas spotkania z Honorowym Patronem Fundacji Szlaki Papieskie abp Markiem Jędraszewskim 7 marca br., również przy Franciszkańskiej 3.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter