Uwaga! Jest zmiana. Wyznaczono szczyty do zdobywania w tegorocznej edycji EwB.
W pierwszą sobotę 4 lipca 2020 r zdobywamy Baranią Górę!
Na szczycie będzie spotkanie z organizatorami od 11.00 do 13.00. Ale bez Mszy Świętej!
Oczekujcie wkrótce nowej publikacji z resztą ważnych informacji! Poniżej, wcześniejszy tekst tych informacji nie zawiera!

W tym roku Ewangelizacja w Beskidach będzie miała zmienioną  formę. Koordynator przedsięwzięcia, kustosz rychwałdzkiego sanktuarium maryjnego Pani Ziemi Żywieckiej o. Bogdan Kocańda wraz ze wspólnotami zadecydowali, że w związku z panującą pandemią i wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi, nie będziemy spotykać się na jednej wyznaczonej górze. 

O. Franciszkańskiej Wspólnoty  proponują zdobywanie indywidualnie, dowolnej góry w Beskidach, przez osiem wakacyjnych sobót lipca i sierpnia 2020 r. Uważają, że wszystkie góry są nasze i dlatego nie wyznaczyli gór w Beskidach do spotkań w tym roku.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Z Janem Pawłem II zdobywamy szczyty”.

W każdą sobotę o godz. 11.00 będzie transmitowana na Facebooku i YouTube Msza Święta z Sanktuarium w Rychwałdzie, w której duchowo uczestnicy ewangelizacji będą mogli wziąć udział.

Organizatorzy proponują, aby na górskich szczytach uczestnicy ewangelizacji wyrażając swoją radość, mogli powiedzieć  spotkanym pielgrzymom: „Dobrze, że jesteście”.

To już ósmy raz podczas wakacyjnej akcji, tym razem wybrane przez siebie szczyty, będą zdobywać uczestnicy z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej.

Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku tak będzie, choć w innej formule.

Zachęcają do udziału.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej OmylińscyPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter