Ogrody do zwiedzania - Ogrody Kapias w Goczałkowicach. To wyjątkowe miejsce na odwiedziny o każdej porze roku. Pełne zapachów, kolorów i wyjątkowych roślin. Idealne miejsce na spacery rodzinne, romantyczne randki czy plenery fotograficzne.

Wstęp do ogrodów jest wolny. A jaka jest historia tego miejsca?

W 1979r. właściciel obiektu, Bronisław Kapias, postanowił podzielić się swoją pasją ogrodniczą z innymi. Zaczął sadzić rośliny, wprowadzał stopniowo architekturę ogrodową. W 2008 r. na powierzchni 4 ha w sąsiedztwie Starych Ogrodów rozpoczęto budowę Nowych Ogrodów (przy ul. Zimowej 24), do których przylega restauracja Kapias i Centrum Ogrodnicze.

W Ogrodach do zwiedzania znajdują się ławeczki, altanki, zaciszne miejsca, zacienione kąciki na upalne dni. Bez problemu można tu przyjechać z dziećmi (są place zabaw), a alejki są przystosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi.

Każde z miejsc ma swój charakter. Ogrody podzielono ze względu na pory roku i dnia, oraz cechy charakterystyczne dla danego kraju. Dodatkowo mamy też zaczarowany ogród, romantyczny czy wiejski. Są oczka wodne, fontanny, skalniaki. Zobaczymy kolekcję kaktusów. Piękne widoki zobaczymy ze specjalnych tarasów, a jeśli spodobają nam się jakieś rośliny, możemy je kupić na miejscu w centrum ogrodniczym.

Tekst i foto: Marian Szpak
 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter