W dniu 18 października br., w bielskiej katedrze św. Mikołaja  37 dzieci, już czwartych klas przystąpiły do sakramentu I Komunii świętej. Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne w naszym kraju , w miesiącu maju br. Komunię świętą przeniesiono w katedrze na miesiąc październik.

Przy zachowaniu pełnej ostrożności i przepisów sanitarnych, z uwagi na panującą pandemię, dzieci podzielono na dwie grupy: pierwsza grupa uczestniczyła w Mszy świętej o godz.9:30, a druga grupa  uczestniczyła w Mszy świętej o godz. 14:00.

Sakramentu I Komunii świętej udzielił ks. proboszcz Antoni Młoczek, który w wygłoszonym słowie Bożym do dzieci powiedział:

„Chcę Wam powiedzieć w imieniu Pana Jezusa, że On was kocha. Zapewne wiele razy o tym wam mówiono. Chcę jednak jeszcze raz powtórzyć, abyście tę nowinę zapamiętały na całe życie.

Pan Jezus was kocha! Pan Jezus Pan kocha! Kto bowiem kocha, jest gotów oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejszego. Pan Jezus na tym świecie miał niewiele rzeczy, które mógłby ofiarować Apostołom. Jednak dał im coś największego – dał im samego siebie.

Odtąd, przyjmując ten najświętszy Pokarm, mogli być stale z Panem Jezusem. On sam mieszkał w ich sercach i napełniał je świętością. Oto, co znaczy, że Pan Jezus przyszedł do waszych serc. On jest w Was, Jego miłość was napełnia i sprawia, że stajecie się coraz bardziej podobne do Niego, coraz bardziej święte. To jest wielka łaska, ale też wielkie zadanie. Aby Pan Jezus mógł w nas zamieszkać, musimy starać się, by wnętrze było zawsze dla Niego otwarte.

Więc wasze zadanie jest następujące:

- zawsze kochać Pana Jezusa

- mieć dobre i czyste serce

- jak najczęściej zapraszać, aby On przez Komunię świętą w was zamieszkał

- nigdy nie czyńcie tego co jest złe

To czasem może być trudne. Pamiętajcie jednak, że Pan Jezus was kocha i pragnie, abyście i wy kochały Go ze wszystkich sił. Raz jeszcze obejmuję sercem was dzieci , waszych rodziców i wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości”.

Do I Komunii świętej przystąpiły dzieci z bielskich szkół podstawowych; nr 4, 22,Smyk i mistrzostwa sportowego. Dzieci przygotowały do sakramentu świętej Komunii katechetki:

Katarzyna Droździk – Kożuch. Joanna Grygierzec, Dobrosława Fijak oraz katecheta Jacek Zamarski. Na zakończenie uroczystej Eucharystii dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki oraz Pismo Święte.

Tekst i foto: Marian Szpak

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter