Wystawa w Galerii Środowisk Twórczych w Bielsku-Białej

RODZINA, RODZINA ...

Koniec roku i początek nowego – z kulminacją w czasie Świąt Bożego Narodzenia – to czas wzmożonych kontaktów rodzinnych oraz uświadamiania sobie wagi i niezbywalności tych więzi w życiu każdego z nas.


Okazuje się również, że w sztuce funkcjonują – nie tak znowu rzadkie – rodzinne „klany” artystów: małżeństwa, rodzice i dzieci, rodzeństwo, czasem wielopokoleniowe rodziny. Czy rzutuje to w widoczny sposób na ich twórczość, czy dają się zauważyć wzajemne powiązania i wpływy oraz artystyczne strategie? Możliwość takich obserwacji to ciekawy walor tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy/katalogu online „Rodzina, rodzina…” prezentowanej na stronie Galerii Środowisk Twórczych:

https://www.bck.bielsko.pl/sites/default/files/media-folder/2020/gst_rodzina_rodzina_2020-2021.pdf

W projekcie udział biorą artyści od lat związani z galerią: Joanna Jeżewska-Desperak, Andrzej, Alicja i Piotr Desperak, Michał Kliś, Joanna Rupik i Sebastian Kubica, Elżbieta Kuraj i Janusz Karbowniczek, Józef i Wiesław Łysakowscy, Aleksandra Magnuszewska-Oczko i Aleksander Oczko, Yolanta Nikt i Zdzisław Nitka, Joanna Piech i Roman Kalarus.


GŚT B-B/ Urszula i Andrzej Omylińscy


 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter