Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy wszystkich i doskonała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, kolegów, koleżanek, znajomych, aby złożyć sobie serdeczne życzenia. Takie uroczyste wieczory wigilijne – prawdziwego zbliżenia i miłości, tradycyjnie organizują słuchacze Bielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ATH.  Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się 14 grudnia w pięknie udekorowanej, oświetlonej świecami - symbolem światła betlejemskiego, sali BCKUiP, przygotowanej przez pracowników tej instytucji.

Przy stołach zasiedli słuchacze BUTW i zaproszeni goście a wśród nich władze rektorskie ATH z rektorem prof. dr hab. Jarosławem Janickim i prorektorem ds studenckich i kształcenia prof. ATH dr hab. Czesławem Ślusarczykiem,  dyrektor Instytutu Teologicznego w B-B ks. dr Robert Samsel, naczelnik wydziału polityki społecznej UM B-B Dariusz Mrzygłód,  dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w B-B mgr Bogusław Głąbek, dr Halina Moszyńska pierwszy dyrektor UTW, dyrektor BCKUiP mgr Zdzisław Naruszewicz.

Wigilijnemu spotkaniu towarzyszyły serdeczne życzenia na czas Bożego Narodzenia, abyśmy mogli w ten najpiękniejszy wieczór, razem w skupieniu i pokoju, przeżyć Tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Była  modlitwa poprowadzona przez ks dr Roberta, łamanie się opłatkiem, wzajemne przekazanie serdeczności, wspólne kolędowanie. W podniosły nastrój wprowadziły uczestników kolędy i pastorałki, zaprezentowane przez Szkolny Zespół Wokalno – Instrumentalny z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 im. St. Staszica  w B-B pod kierunkiem Jarosława Mitoraja i Jarosława Grzybowskiego. Radośnie rozlegało się „Gdy się Chrystus rodzi”, „Hej, maluśki, maluśki”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy wtórze  słuchaczy.

Przygotowano również tradycyjne potrawy wigilijne m.in. czerwony barszczyk z krokietem nadzianym kapustą i grzybami, które sprawnie serwowali uczniowie z Zespołu Szkół im. J. Tuwima pod kierunkiem Patryka Kozioła.

Uroczystości towarzyszyła piękna wystawa ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych -prac wykonanych haftem przez uczestniczkę BUTW. Spotkanie upłynęło w uroczystej atmosferze, wprowadzając zebranych w przedświąteczny radosny nastrój. Za wzruszającą uroczystość,  starannie przygotowaną przez przez gospodarza obiektu, samorząd BUTW z jego dyrektorem Józefem Cegielskim oraz zespoły uczniowskie, słuchacze BUTW składają szczególne, ciepłe podziękowania.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter