Wczorajszy koncert Gospel Kolędy i Pastorałki, to już wspomnienie. Najpiękniejsze kolędy i pastorałkami w aranżacji Jacka Obstarczyka i w wykonaniu Bielskiego Chóru Gospel pod dyrekcją Michała Czulaka Czulensa oraz zespołu muzycznego, stworzyły wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę. Dziękujemy za wspólne kolędowanie wszystkim gościom, którzy przybyli 17 stycznia br., do DK Olszówka!

Było nam bardzo miło, że byli z nami: Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Przemysław Smyczek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka, Radni Rady Miejskiej Rafał Ryplewicz i Jerzy Bauer oraz Przewodniczący Rady Osiedla w Mikuszowicach Śląskich Wiesław Gęga.  Gratulacje za wspaniały występ dla wszystkich chórzystów oraz zespołu muzycznego w składzie: Jacek Obstarczyk, Seweryn Piętka, Jakub Bejda, Adrian Staszuk.

Bielski Chór Gospel powstał pod koniec 2017 r.  składa się z 40 wokalistów amatorów i ciągle powiększa się o nowe osoby. Na repertuar Chóru składają się utwory muzyki gospel, zarówno standardy jak i współczesne utwory uwielbienia. Dyrygentem Chóru jest Michał Czulak „Czulens”, człowiek  o niepowtarzalnej osobowości, który na co dzień pracuje jako instruktor różnych grup i chórów na terenie Żywiecczyzny. W repertuarze chór posiada utwory w języku angielskim, polskim… oraz suahili.

Chór z powodzeniem występuje podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejski Dom Kultury, takich jak: Dzień dziecka jest super, Gospel Kolędy i Pastorałki, Magia Sztuki czy ostatni koncert Beskidzkie Betlejem. Jest również zapraszany na wydarzenia organizowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej m.in. Święta na Starówce. Chórzyści mają za sobą bardzo udany pierwszy koncert w Metrum Jazz Club. Dotychczasowa działalność Chóru Gospel świadczy o wielkim zapotrzebowaniu społeczeństwa na tego rodzaju muzykę. Jest chórem otwartym, czekającym na nowych kandydatów!

Pod koniec roku Bielski Chór Gospel obchodzić będzie Jubileusz 5-lecia, i z tej okazji planuje wydać swoją pierwszą płytę. Zachęcamy wszystkich darczyńców, sponsorów oraz sympatyków muzyki gospel do wsparcia finansowego i wpłat na konto MDK.

”Darowizna dla Bielskiego Chóru Gospel” Miejski Dom Kultury, ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała BANK PEKAO SA ODDZIAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ Nr konta: 42 1240 4142 1111 0000 4826 4349

DK Olszówka / Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter