O północy w bielskiej katedrze uroczystą Pasterkę odprawił ks.biskup Roman Pindel, wspólnie z kapłanami pracującymi w katedrze pod przewodnictwem księdza proboszcza Antoniego Młoczka.

W wygłoszonej homilii ks.biskup Roman Pindel nawiązał do czytanej Ewangelii (Łk. 2,1-14): "To Łukaszowi zawdzięczamy opis okoliczności, w których przychodzi na świat Jezus. Jemu zawdzięczamy tę wrażliwość, kiedy pokazuje w swojej Ewangelii, zamiary cesarza, króla, ludzi, tacy, jacy są, a zatem pokazuje jak w tych meandrach historii przychodzi na świat Syn Boży - niepozorny, ukryty w małym dziecku". "Tak jakby to było bardzo ważne, by pokazać, jaki tron Tego, który przychodzi na świat, by nie panować, ale nas zbawić. To właśnie niemowlę owinięte w pieluszki, leżące w żłobie, jest znakiem rozpoznawczym. Tak mówią do pasterzy aniołowie. Mamy szukać nie berła, nie korony, nie splendoru".

Ksiądz biskup Roman Pindel wezwał, by podziękować Bogu za to, że posłał swego Jednorodzonego Syna w taki sposób, że każdy człowiek, który usłyszy i rozpozna głos przychodzącego Zbawiciela, ma przystęp do niego. Na zakończenie ks. biskup Roman Pindel, życzył, by świętowanie tegorocznej pamiątki Bożego Narodzenia prowadziło do pojednania, i aby także nie zabrakło w tym czasie modlitwy za ojczyznę. Pasterkę zakończyło uroczyste błogosławieństwo przez ks.biskupa Romana Pindla.

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter