W Dniu modlitw  w intencji misji, w Uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii Salwatorianów p.w. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej podczas Mszy Św. dla dzieci, razem z nimi, modlił się i śpiewał Dziecięcy Chór „Pinokio” z DK Komorowice.

Celebrujący Eucharystię ks. Andrzej Pacholik przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat misji Trzech Króli szukających Boga. ”Trzeba bardzo starać się i być przygotowanym na pokonywanie  różnych trudności, aby być przy Jezusie” - wyjaśniał ks. Andrzej następnie zachęcił wszystkie dzieci, które zgromadziły się przed szopką betlejemską, do oddania pokłonu  Nowo narodzonemu i głośno,  odważnie powiedziały do Jezusa: „Dziękujemy Ci Jezu, że narodziłeś się dla nas, że nas bardzo kochasz i nigdy z nas nie zrezygnujesz, nawet kiedy coś nabroimy i popełnimy zło. Uwielbiamy Cię Panie Jezu i dziękujemy Ci za wszystko”.

Podczas Mszy Św i po zakończeniu popłynęły radosne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu Dziecięcego Chóru „Pinokio”, który zaprezentował program „Jeszcze jedno Boże Narodzenie”. Dzieci żywiołowo śpiewały: „Gdy śliczna panna”, „To już pora na Wigilię”, „Gore gwiazda”, „Jadą kolędnicy” „Święta, Święta” i inne, pod opieką jej kierownika artystycznego Barbary Marcinkiewicz. Zespół działa od 1995 roku, liczy 50 uczestników w różnych grupach wiekowych. Tym razem wystąpiła najmłodsza grupa wiekowa, niosąca wraz ze śpiewem wiele radości, entuzjazmu, zabawy, zachęcając dzieci będące w kościele do naśladownictwa. Można też było, pod koniec uroczystości, otworzyć serca dla potrzebujących i wesprzeć misje salwatoriańskie, nabywając  poświęcone „Kadzidełko na Trzech Króli.”

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter