Fundacja Z sercem do Pacjenta Grupy American Heart of Poland przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zaprasza 15 marca o godzinie 15.00 do ATH na spotkanie z organizatorami Klubu Pacjenta w Bielsku-Białej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Będzie to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w bezpłatnych badaniach oraz wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu zdrowia – w tym prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Bochenka, wybitnego kardiochirurga, współzałożyciela Grupy American Heart of Poland, który wspólnie ze Zbigniewem Religą i Marianem Zembalą dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca.

Klub Pacjenta to inicjatywa Fundacji Z sercem do Pacjenta, która została powołana przez Grupę American Heart of Poland z myślą o edukacji zdrowotnej i propagowaniu zdrowego stylu życia. Podczas bezpłatnych spotkań uczestnicy mogą wysłuchać wykładów specjalistów z różnych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych konsultacji.

– Tematy Klubów Pacjenta wybierane są z myślą o aktualnych potrzebach społeczności – mówimy o niezwykle ważnych aspektach zdrowotnych, o których warto zgłębiać wiedzę w każdym wieku. Do udziału w wykładach zapraszani są wybitni specjaliści – nie tylko z zakresu kardiologii, ale również np. fizjoterapii, dietetyki, psychologii. Podczas najbliższego spotkania w Bielsku-Białej będziemy mieli ogromną przyjemność gościć wśród prelegentów m.in. prof. Andrzeja Bochenka, który wygłosi wykład na temat chorób serca - mówi prezes Fundacji Z sercem do Pacjenta Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Z wykładem pod tytułem Profilaktyka zdrowotna w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego wystąpi naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Profilaktyki Narodowego Funduszu Zdrowia oddział w Katowicach Małgorzata Doros. Opowie ona o różnego rodzaju narzędziach oferowanych przez NFZ, dzięki którym każdy z nas może stworzyć swój własny, spersonalizowany plan profilaktyki zdrowotnej. Do dyspozycji uczestników będzie również specjalne stoisko NFZ.

W programie spotkania nie zabraknie również tematów związanych z dietą – prawidłowy sposób odżywania stanowi bowiem jeden z najważniejszych czynników wspierających zdrowie naszego organizmu. O tym, co powinno znaleźć się na naszym talerzu, opowie psychodietetyk Ewa Glońska-Strączek.

Podczas spotkania będzie możliwość skorzystania także z bezpłatnych badań i przeprowadzenia indywidualnych rozmów ze specjalistami. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Wydział Prasowy UM Bielska-Białej / Urszula i Andrzej Omylińscy

 

 

 
 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter