Pierwsza wystawa malarska w Nowym Roku 2017r w Galerii PPP należącej do ZPAP Oddział Bielsko-Biała połączyła prace kilku pokoleń artystów z rodziny Sobierajów – Urszuli, jej męża Wacława, syna Bartłomieja oraz wnuków Małgosi i Piotra. Twórczość małżonków opisana jest w katalogu „70 lat obecności ZPAP w Bielsku-Białej 1945-2015”.

Galeria PPP zapełniła się obrazami dojrzałych artystów malarzy, o dużym dorobku, którzy w 2014 r obchodzili 40 lecie pracy twórczej, pastelami ich syna, absolwenta ASP w Krakowie z 2003 r oraz fotografiami wnuków początkujących fotografików. Pasja artystycznego tworzenia przekazywana jest w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie, które przejmuje wezwanie, ale tworzy z innym spojrzeniem.

Podczas wernisażu wystawy „Rodzinne malowanie” 5 stycznia br. sala Galerii „pękała w szwach”. A wśród nich przedstawiciele świata artystycznego Bielska -Białej, Urzędu Miejskiego, Duszpasterstwa Środowisk Twórczych diecezji bielsko-żywieckiej, liczni przyjaciele i miłośnicy sztuk pięknych.  Świadczyło to o wielkim zainteresowaniu, tymi poszukiwaczami piękna.  A wszystko  oprawione muzyką, w wersji kolędowej, młodej skrzypaczki Marii Wieji, występującej w Orkiestrze im. Telemanna. Dziękując przybyłym, Wacław Sobieraj m.in. stwierdził: „Aż się prosi, aby ta Galeria stała się miejscem integracji nie tylko plastyków, ale szeroko pojętych twórców – poetów, muzyków, aktorów, architektów, fotografików. Dobrze i miło byłoby spotykać się  tu i dzielić sobą”.

Wystawę można zwiedzać do 27 stycznia br. W Galerii można również nabyć wyroby artystyczne.

Organizatorzy zapraszają!    

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter