Za miesiąc rozpocznie się 12. edycja kultowych zawodów narciarskich dla najmłodszych - Puchar Reksia. Ruszyły zapisy. Do tej pory na liście startowej znalazło się już ponad 120 Reksiaków. W kolejce do dopisania czekają kolejni, a liczba miejsc jest ograniczona.

Tak, jak w poprzednich edycjach, organizatorzy przewidzieli udział 400 uczestników. Zapisów można dokonać drogą elektroniczną na stronie (szukaj w Menu pozycję ZAPISY): www.pucharreksia.pl

Narciarski Puchar Reksia odbędzie się 18 lutego na stoku Siglany w Wiśle.

- Decyzja o przeniesieniu zawodów na stok Siglany w Wiśle ze stoku Dębowca w Bielsku-Białej nie przyszła nam łatwo. Pod uwagę braliśmy warunki pogodowe - bardzo kapryśne na Dębowcu - oraz wygodę tak dla zawodników, jak i dla widzów. Warunki śniegowe na Siglanach w sezonie zimowym są w zasadzie gwarantowane, nachylenie stoku i jego szerokość pozwalają mniej doświadczonym Reksiakom na bezstresowy zjazd, a przy tym możliwe są do przeprowadzenia jazdy próbne, czego na Dębowcu zawsze nam brakowało. W poprzednich sezonach ze względu na topniejący na Dębowcu śnieg, przenosiliśmy już Puchar Reksia na Siglany, zawodnicy znają ten stok i mamy nadzieję, że z radością przyjmują informację, że właśnie tam odbędą się zawody – mówi organizatorka Pucharu Reksia Barbara Ilewicz.

Zawodnicy wystartują w dwóch slalomach: krótszym (młodsi) i dłuższym (starsi). Każdy z Reksiaków, co jest już tradycją zawodów, otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz pakiet niespodzianek. Najszybsi w swoich kategoriach zostaną nagrodzeni pucharami oraz wartościowymi nagrodami. Warto dodać, że najstarsi zawodnicy w tym roku skończą 13 lat, a najmłodsza grupa wiekowa to Reksiaki z roczników 2020 i młodsi.

Na starcie zawodników czeka wiele atrakcji, w tym: czekoladowe smakołyki prosto z ciężarówki WAWELa. W trakcie zawodów będzie można nabyć coś gorącego do picia i zjedzenia w zapleczu gastronomicznym stoku Siglany.

Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, burmistrza Wisły Tomasza Bujoka oraz prezesa Fundacji Reksia Heleny Filek-Marszałek.

Patronat nad imprezą objął także Polski Związek Narciarski. Zawody znalazły stałe miejsce w kalendarzu zawodów narciarskich FIS.

Wydział Prasowy UM Bielsko-Biała / Urszula i Andrzej Omylińscy

 

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter