W dniu 29 stycznia 2017 roku w bielskiej katedrze odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe z udziałem Sióstr de Notre Dame, Sióstr Służebniczek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Honorowej Straży, Duszpasterstwa Akademickiego, Róż Różańcowych, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Oazy Dzieci Bożych, Biura Radia Maryja, Zespołu Charytatywnego, Neokatechumenatu, Ministrantów, Lektorów oraz Chóru Parafialnego.

Oprawę artystyczną zapewnił aktor Kuba Abrahamowicz, który świetnie prowadził spotkanie, a wystąpili na nim: bielski muzyk Janusz Kohut - wykonał przepięknie interpretacje naszych kolęd, dzieci z przedszkola i dzieci z rodzicami z neokatechumenatu, wykonały również pięknie nasze kolędy wspólnie ze wszystkim zgromadzonymi w katedrze. Przepiękny koncert kolęd wykonał Chór bielskiej katedry pod dyrekcją Tadeusza Czerniawskiego, a któremu na organach akompaniowała Ewa Bąk. Na zakończenie nastąpiło wspólne kolędowanie pod dyrekcją Kuby Abrahamowicza, a dyrygował rączkami małej Rity "chórem" wszystkich zgromadzonych w bielskiej katedrze.

Wspólne kolędowanie w bielskiej katedrze zakończyły życzenia świąteczne dla wszystkich parafian, złożone przez proboszcza ks. Antoniego Młoczka, który ze wszystkimi zgromadzonymi połamał się symbolicznie opłatkiem, oraz z małą Paulinką -  przedstawicielką całej wspólnoty parafialnej. Mała Paulinka złożyła również wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia, a ks. proboszcz dodał: do zobaczenia w 2018 roku, na kolejnym wspólnym kolędowaniu.

Ja nie pamiętam, by w murach bielskiej katedry były śpiewane z taką jednością i radością nasze kolędy, aż żal było, że tak szybko to spotkanie Bożonarodzeniowe się skończyło.

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter