Jak informuje ks. Jacek Pędziwiatr – rzecznik prasowy kurii bielsko-żywieckiej, powstała nowa inicjatywa w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

To cykl spotkań, pt. "Rozmowy poświęcone". Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger będzie rozmawiał ze słuchaczami. Rozmowę poprowadzi ks Jacek. Będą to rozmowy o kościele i Kościele Na początek o budynku kościoła, jak się wyznacza miejsce dla niego, w co musi być wyposażony, jakie znaczenie praktyczne i symboliczne mają jego poszczególne elementy. Podczas kolejnych spotkań rozmowy będą dotyczyć mody w kościele czyli tego, w co i z jakiego powodu ubiera się papież, biskup i ksiądz. Później przyjdzie czas na sprzęty i naczynia wykorzystywane w liturgii itd.

Rozmowy poświęcone odbywać się będą w pierwsze wtorki miesiąca o 19:00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, w konwencji otwartych spotkań i dialogu z uczestnikami. Pierwsze spotkanie już 7 lutego br. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zainteresuje czytelników portalu Gwiazdka Cieszyńska, zapraszamy do uczestnictwa w Rozmowach Poświęconych.

Tekst: Urszula i Andrzej Omylińscy
Foto: archiwum Kurii Diecezjalnej
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter