Galeria Plastyków Pierwszego Piętra w Bielsku-Białej wraz z artystą Alanem Konopczyńskim przygotowali kolejną wystawę malarską, na której przedstawiono serię jego prac zatytułowanych „Emocje”.

Alan Konopczyński studiując w UŚ w Wydziale Artystycznym w Cieszynie na kierunku grafika, brał udział w licznych konkursach, które wzbogaciły jego wiedzę o różnorodności wypowiedzi artystycznych i zaowocowało wykorzystaniem kilku nowych form malarskich oraz technik mieszanych. To rozpoczęło fascynującą i wzbogacającą podróż artystyczną twórcy.

Podczas otwarcia wystawy w Galerii PPP, 3 lutego br. można było podziwiać obrazy powstałe na płycie i płótnach, techniką własną, przy użyciu farb akrylowych. „Obrazy są refleksją nad życiem emocjonalnym człowieka, który pragnie cały czas szukać swojej właściwej drogi w coraz bardziej skomplikowanym świecie. W obrazach można się doszukać m.in. stanów uniesienia ku nadziei poprzez medytację czy modlitwę, dzikiego pędu w stronę szczęścia, czci wolności istnienia, ekstazy, afirmacji miłości do życia czy też zaszyfrowanej tęsknoty i strachu przed utraconym czasem” - podkreśla artysta i dodaje: „celem mojej pracy jest próba zatrzymania nas choćby na chwilę, po to by każdy z nas poczuł i pomyślał, ile tak naprawdę drzemie w nas emocji, które tak wielką rolę odgrywają w naszym życiu”.

Wystawę można zwiedzać do 28 lutego br. Galeria PPP, w B-B, Rynek 27, oferuje również, w stałej ekspozycji, dzieła członków ZPAP i poleca je jako znakomite prezenty, które można zamawiać.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter