Przedłużający się konflikt zbrojny w Syrii doprowadził do największego współczesnego kryzysu humanitarnego. Poszkodowanych kilkanaście milionów mieszkańców Syrii potrzebuje pilnie pomocy humanitarnej. Uciekającym przed walkami cywilom brakuje wszystkiego.

Na miejscu w Syrii działa misja Polskiej Akcji Humanitarnej i dla finansowego wsparcia jej działalności 25 lutego br. na bielskim rynku odbył się charytatywny koncert „Bielszczanie dla Aleppo” z inicjatywy Stowarzyszenia Podbeskidzka Grupa Muzyczna przy wsparciu Urzędu Miasta. Na scenie w godz. 16 – 21 pojawiły się zespoły m.in.: Psio Crew, Black Bee, Radiovidmo oraz Earl Jacob, Duże Pe (Massala Soundsystem) i Dj Krzaku (Zjednoczenie Soundsystem).

Koncertom towarzyszyły wydarzenia dodatkowe jak gry zabawy, wystawy, happeningi, zaplecze gastronomiczne, zaangażowana była też straż miejska, gwarantując bezpieczeństwo zebranym.  Wszyscy zaangażowani  w to przedsięwzięcie pracowali za darmo, po to, aby zebrane środki przeznaczyć na pomoc ofiarom wojny. Mimo nie sprzyjającej temperatury, Bielszczanie nie zawiedli. To cenna inicjatywa,  niosąca pomoc potrzebującym w miejscu ich zamieszkania.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter